Informacje z Euroregionu Bałtyk

WaterMantl-ne Aktualności Projekty WaterMan Polski pll_63e63ba8d3299 WaterMan

Pre-konferencja projektu WaterMan 20.01.2023, online

Lider projektu Waterman, Region Kalmar, zainaugurował rozpoczęcie projektu 20 stycznia br.. Na razie w formie online z uwagi na niezbędną dyskusję nad ważnymi dla projektu kwestiami. Projekt będzie trwał 3 lata a jego działania dotyczą także przeprowadzenia działań pilotażowych w poszczególnych lokalizacjach projektu. Natomiast uroczyste rozpoczęcie projektu odbędzie się w Kalmarze z udziałem przedstawicieli wszystkich stron projektu.

Partnerzy projektu pochodzą z 6 krajów Regionu Morza Bałtyckiego:

SZWECJA: Region Kalmar County (Lider); Kalmar Municipality; Kalmar Water; Vastervik Municipality

POLSKA: Gmina Miasta Braniewa; Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk; Politechnika Gdańska; Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie"

DANIA: Bornholms Water A/S; Bornholms Wastewater A/S

LITWA: Association "Klaipeda Region"; Administration of Klaipėda; Klaipeda University; Kurzeme planning region; Saldus Municipality

NIEMCY: Berlin Centre of Competence for gGmbH

ESTONIA: partner stowarzyszony - Estonian Waterworks Association

W spotkaniu online uczestniczyło 32 przedstawicieli partnerów projektu.

Tobias Facchini, główny przedstawiciel lidera poruszał ważne dla partnerów kwestie, takie jak skupienie uwagi na wymogach legislacyjnych i administracyjnych, elektroniczny system rozliczania BAMOS+, okresy sprawozdawcze i niezbędna dokumentacja, uruchomienie strony internetowej projektu, narzędzia komunikacji i informacji dotyczące wymogów związanych z widocznością zarówno projektu jak i programu, a także przestrzeganie zamówień publicznych w przypadkach działań pilotażowych i innych.

Lider zapowiedział o podpisaniu umowy dotacyjnej, którą roześle do wszystkich partnerów.

Zapowiedział także aby zarezerwować w kalendarzach datę oficjalnego rozpoczęcia projektu, które odbędzie się w Szwecji, w stolicy regionu, w Kalmarze w dniach 14-16 marca 2023 roku.

Głównym celem projektu jest ponowne wykorzystanie wody - z punktu widzenia gospodarki wodnej to nowatorskie podejście o charakterze ponadnarodowym.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram