Konferencja Początkowa Projektu Engage! - 19.04.2021

Konferencja Początkowa Projektu Engage! - 19.04.2021

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że dziś 19 kwietnia 2021 odbyliśmy e-konferencję inicjującą działanie nowego projektu Engage!  W jego ramach będziemy wspólnie z liderem z BISER oraz partnerami z Norwegii promować i umożliwiać włączenie lokalnych interesariuszy w współpracę międzynarodową bałtyckich NGOs – zwłaszcza z obszaru naszych samorządów członkowskich. Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Bałtycki Instytut Spraw Europejskich i Regionalnych BISER (https://biser.org.pl/)  wraz naszym Stowarzyszeniem oraz partnerem norweskim z South Norway European Office przez najbliższych 27 miesięcy będzie realizować szereg działań na rzecz NGOs z Pomorza oraz Warmii i Mazur, które posiadają i chcą się podzielić swoimi kontaktami i pomysłami na rozwój nowych inicjatyw, lub planują działania międzynarodowe z partnerami z Norwegii, Islandii i innych państw bałtyckich.

Zgodnie z przeprowadzoną dzisiejszym spotkaniem w trakcie, którego omówiliśmy najważniejsze kwestie projektowe, w tym przyszłe działania, harmonogram ich realizacji oraz formy współpracy, rozpoczniemy działania internacjonalizacyjne ukierunkowane na nowe inicjatywy międzynarodowe w oparciu o Państwa lokalne idee i potrzeby!

W trakcie projektu będziemy pomagać lokalnym organizacjom pokonywać bariery wejścia i działania w konsorcjach projektowych poprzez:
- przekucia idei i potrzeb na konkretne aplikacje projektowe zapewniające rozwiązanie dedykowanych problemów (pomoc w konkretyzacji projektów);
- zaznajomienie beneficjentów z formami wsparcia poprzez orzecznictwo na temat możliwych form wsparcia i dofinansowania działań projektowych;
- wsparcie merytoryczne i szkoleniowe udzielone nowym aplikantom (od ideii do proejktu!);
- pozyskaniu wyspecjalizowanych partnerów i współpracowników w kraju i za granicą oraz umożliwienie bezpośrednich kontaktów.

Już teraz możemy zapowiedzieć, iż w czerwcu planujemy pierwsze działania projektowe – którym będzie konferencja początkowa dla wszystkich zainteresowanych beneficjentów oraz warsztaty projektowe:

  1.  Działanie 1 - Konferencja otwierająca i inaugurująca projekt promujący ideę współpracy międzynarodowej z partnerami z Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Regionu Morza Bałtyckiego w Elblągu. Przy okazji spotkania zorganizowany będzie briefing medialny nt. środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Funduszy norweskich i Funduszy EOG) 2014-2021.
  2. Działanie 2 - 8 warsztatów w Polsce dla przedstawicieli min. 30 organizacji pozarządowych z nastawieniem na reprezentantów NGO z peryferyjnych miejscowości Pomorza i Warmii i Mazur zainteresowanych współpracą ponadnarodową.

Więcej szczegółów wkrótce!

 

Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk