Informacje z Euroregionu Bałtyk

Aktywny Kreatywnytl-ne Aktualności AkTYwny KreaTYwny Projekty Polski pll_64244cbb3abfc Aktywny Kreatywny

Aktywny Kreatywny - przygotowywanie wystawy w Elblągu

W ramach projektu Aktywny Kreatywny jednym z działań jest przygotowanie wystawy, która będzie prezentowała młodych artystów z Polski i Norwegii. Wystawy organizowane w Elblągu i Oslo będą realizowane w ścisłej współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie oraz Stowarzyszeniem Media Dizajn. Jedna z trzech takich wystaw miała miejsce w Szczecinie w listopadzie zeszłego roku. Wystawa w Elblągu również będzie dotyczyła wystroju bałtyckiego domu, dlatego też koniecznym było spotkanie przedstawicieli Media Dizajn z Panią Dyrektor oraz pracownikami Galerii El w Elblągu.

W trakcie spotkania możliwym było omówienie kwestii technicznych jak i planistycznych związanych z wystawą. Przedstawiciele Media Dizajn po raz pierwszy mieli możliwość zwiedzenia na żywo Galerii El. Dało to im szerszy obraz przestrzeni, z którą muszą sobie poradzić podczas planowania ułożenia eksponatów.

Wystawa w Elblągu zaplanowana jest na okres 25 sierpnia do 3 września 2023. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zarówno na wernisaż pierwszego dnia jak i przez cały okres trwania wystawy.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram