Informacje z Euroregionu Bałtyk

Aktualnościtl-ne Aktualności Polski pll_6596cb230f28a

Spotkanie Elbląskiej Sieci Ekonomii i Specjalizacji Wodnej

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Elbląskiej Sieci Ekonomii i Specjalizacji Wodnej, na której omówione zostały najważniejsze zagadnienia związane z planowaniem działań sieci na najbliższy rok.

Tematami kluczowymi były kwestie związane z promocją, organizacją imprez tematycznych, oraz ich finansowaniem. Być może dzięki działalności naszej Sieci już w niedalekiej przyszłości w Elblągu odbywać się będą doroczne imprezy związane z promocją środowiska wodnego, jak festiwale, czy targi, które przyciągną większe grono turystów do naszego miasta.

Wśród pomysłów pojawiły się takie eventy jak organizacja Elbląskich Dni Wody, Festiwal Szantowy, czy targi sprzętu wodnego. Inicjatywy powyższe są wyczekiwane, chociażby przez środowisko biznesu, szczególnie teraz, gdy realizowany jest przekop Mierzei Wiślanej.

Przypominając, Elbląska Sieć Specjalizacji i Ekonomii Wodnej powołana została w kwietniu 2023 z inicjatywy STG ERB, działa pod kierownictwem Gminy Miasta Elbląg i koordynowana jest przez Elbląski Park Technologiczny oraz nasze Stowarzyszenie.

Więcej na temat Sieci przeczytać można pod poniższym linkiem:

https://eurobalt.org.pl/elblaska-siec-specjalizacji-i.../
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram