Informacje z Euroregionu Bałtyk

Green uptl-ne Aktualności Green up Projekty Polski pll_643559749df84 Green up

Spotkania metodyczne w szkołach - Nowe Miasto Lubawskie

W trakcie 3 spotkań w formule word cafe w każdej ze szkół z Nowego Miasta Lubawskiego, które biorą udział w projekcie przedstawione zostały założenia projektu oraz realizowanego działania. Przy wsparciu dyrekcji szkół oraz zaangażowaniu grona pedagogicznego, wytyrana została młodzież, która pracowała nad określeniem roli szkoły jako „serca zielonej zmiany” czyli miejsca w którym następować będzie określanie i budowanie wspólnych inicjatyw na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego poszczególnych gmin przy aktywnym udziale środowisk szkolnych/młodzieżowych. Odbyte spotkania metodyczne są bazą do stworzenia aktywnych zespołów młodzieżowych, które staną się podstawą do dalszych działań w przedmiotowym projekcie oraz innych projektów, realizowanych w przyszłości, po jego zakończeniu.

17 luty 2023

Pierwsze spotkanie z młodzieżą klas 5-8 miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim. Poznaliśmy sytuację ekologiczną miasta, a w tym przypadku była to perspektywa bardzo świadomej młodzieży. W trakcie spotkania młodzież aktywnie opowiadała o pozytywnych i negatywnych aspektach ekologicznych miasta.

23 luty 2023

Kolejne spotkanie metodyczne odbyło się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Była to okazja do poznania opinii i pomysłów młodzieży z kolejnej szkoły, która skupiała się na bardziej zielonym i ekologicznym mieście. Młodzież aktywnie rozmawiała o aspektach i możliwościach w mieście, aby stało się bardziej ekologiczne.

27 luty 2023

Trzecie spotkanie z młodzieżą odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim. Po rozmowach w formule world cafe poznaliśmy pomysły młodzieży na ekologiczną zmianę miasta. Młodzież aktywnie rozmawiała o szansach jakie stoją przed miastem.

Po spotkaniach diagnostycznych w gminie oraz metodycznych w trzech szkołach przygotowana została mapa przedstawiająca ekologiczne i zielone zasoby jakie posiada gmina.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram