Informacje z Euroregionu Bałtyk

Creative Wavestl-ne Aktualności Creative Waves Projekty Polski pll_639b25d727530 Creative Waves

Creative Waves - podsumowanie efektów projektów!

Partnerzy Creative Waves podsumowali efekty działań w raportach, których zadaniem jest pokazanie korzyści projektu oraz to na co projekt zwraca uwagę, jak może wesprzeć potrzeby grup docelowych.

Przypomnijmy: Euroregion Bałtyk, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku oraz Estońskie Centrum Studiów i Zasobów Kobiecych ENUT, pod kierownictwem Intercult Productions ze Szwecji wspólnie realizowali projekt pn. Creative Waves - Baltic Sisterhood for Change

We wrześniu br. w Nadbałtyckim Centrum Kultury odbyło się ostatnie wydarzenie tego projektu.

SISTERHOOD - nieprzetłumaczalne słowo! - czy na pewno?

To hasło towarzyszyło twórcom projektu od samego początku. Projekt został powołany do życia przez grupę kobiet z regionu Morza Bałtyckiego. Został on opracowany w celu wsparcia kreatywnych i społecznych działań kobiet, ułatwiając im odnalezienie się w cyfrowym świecie. Projekt pomógł uczestniczącym w nim kobietom zbudować sieć kontaktów, stać się bardziej przedsiębiorczymi i ułatwił im prezentację swoich działań w sieci.

Słowo sisterhood jest hasłem, które możemy tłumaczyć jako "siostrzeństwo" i zostało dodane do polskiej Wikipedii 16 września br., i jest to rzeczywiście bardzo współczesna definicja. Jest nowym, kreatywnym trendem współpracy.

SILNE, WIZJONERSKIE I AKTYWISTYCZNE KOBIETY
"Miałyśmy szczęście, że zarówno projekt "Creative Waves" jako całość, jak i wrześniowy cykl spotkań współtworzyły wspaniałe kobiety. Ekspertki w różnych dziedzinach, rękodzielniczki, organizatorki, uczestniczki zajęć warsztatowych…. Bez nich ten projekt nie miałby sensu. Jesteśmy ogromnie wdzięczne każdej z ekspertek i uczestniczek za wkład, za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem" - mówią uczestniczki.

Oto ważny LINK, który polecamy przeczytać i obejrzeć!

Opublikujemy wkrótce wszystkie raporty z działań!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram