Informacje z Euroregionu Bałtyk

Engage!tl-ne Aktualności Engage! Projekty Polski Engage!

Co dzieje się w projekcie ENGAGE!

Wiele działań projektu ENGAGE! za nami ale sporo jeszcze przez nami!

Prezentujemy Państwu relacją z realizacji niektórych z nich. Na tablicach informacyjnych znajduje się skrót wiadomości o projekcie, opis partnerów biorących udział w tym przedsięwzięciu, źródło dofinansowania oraz fotorelacja. Jest tu także informacja dlaczego warto podjąć trud współpracy międzynarodowej. W ramach projektu działa biuro porad współpracy międzynarodowej umiejscowione w Stowarzyszeniu, które wspiera niedoświadczone NGO i pomaga nawiązać współpracę międzynarodową w zakresie tematyki zainteresowanych podmiotów - zachęcamy do kontaktu z nami.

ENGAGE! skierowany jest do organizacji pozarządowych z Pomorza oraz Warmii i Mazur, dla których powstał ten projekt z myślą o zwiększeniu zaangażowania tych podmiotów we współpracę międzynarodową. Zrealizowanych zostało już kilka działań: konferencja startowa - podczas której organizacje mogły się zaprezentować oraz dowiedzieć dlaczego warto współpracować z partnerami zagranicznymi; warsztaty na poziomie podstawowym, których kontynuacją będą warsztaty dla zaawansowanych metodą typu Hackhaton; powstał podręcznik "Podejście strategiczne do współpracy międzynarodowej i pracy projektowej"; wizyta studyjna na Islandii w celu nawiązania kontaktów z tamtejszymi organizacjami.

Projekt zakłada, że jednym ze sposobów budowania nowych, silnych zespołów międzynarodowych będzie ko-kreacja - wspólne tworzenie wartości. I taka forma zostanie zaprezentowana podczas najbliższej wizyty studyjnej w Norwegii, gdzie partner norweski pokaże uczestnikom na czym polega ta z pozoru drobna różnica kiedy tworzy się wspólnie. Ko-kreacja ma ogromny wpływ na sposób działania NGO i tego będą uczyć się reprezentanci z Polski. Wyjazd do Norwegii już wkrótce, w dniach 31.05 - 2.06 br. Będą w nim uczestniczyć 3 organizacje z Pomorza oraz 3 z Warmii i Mazur pod opieką lidera projektu z BISERu.

Realizacja całego projektu potrwa do lipca 2023 roku.

O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram