Informacje z Euroregionu Bałtyk

Aktywny Kreatywnytl-ne Aktualności AkTYwny KreaTYwny Polski pll_65a564b98ea0f Aktywny Kreatywny

Baltic Home w Oslo. Projekt Aktywny Kreatywny - dzień 3

Wizytę w Oslo zakończyliśmy uczestnictwem w wernisażu wystawy Baltic Home, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Media Dizajn i International Development Norway, który odbył się w piątkowy wieczór, 12 stycznia br. w Tenthaus. W kameralnych przestrzeniach Tenthaus Art Collective zgromadzili się przedstawiciele instytucji kulturalnych, placówek dyplomatycznych i osoby prywatne, zainteresowane zapoznaniem się z naszą lokalną sztuką użytkową. Nasi goście z Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu, Centrum Sztuki Galeria EL oraz Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, mieli również możliwość nawiązania ciekawych kontaktów z norweskiego sektora kultury, z czego bardzo się cieszymy.

Wystawa gościć będzie w Oslo do 19 stycznia br.

Ekspozycja jest częścią projektu Aktywny Kreatywny pobudzanie ducha przedsiębiorczości kulturalnej i kreatywnej. Inicjatywa, współfinansowana jest przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny” i ma na celu wzmocnienie kompetencji biznesowych, kulturalnych i przedsiębiorczych wśród przedstawicieli sektora kreatywnego zarówno z Polski, jak i Norwegii.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram