Informacje z Euroregionu Bałtyk

Aktywny Kreatywnytl-ne Aktualności AkTYwny KreaTYwny Polski pll_64ec930304a30 Aktywny Kreatywny

Wystawa BALTIC HOME

W piątek wieczorem, 25 sierpnia br., w Centrum Sztuki Galeria EL, odbył się wernisaż wystawy wzornictwa „Baltic Home”. Po uroczystym przywitaniu gości przez organizatorów i włodarzy Elbląga,

Uczestnicy wystawy mieli szansę zapoznać się z oryginalnymi eksponatami z obszaru stolarstwa i designu wnętrzarskiego. Wystawa prezentująca meble oraz elementy wnętrz bałtyckich domów, stworzone przez lokalnych i międzynarodowych artystów, dała możliwość porównania współczesnego wzornictwa z klasyką nadmorskiej twórczości. Każdy  przedmiot użytkowy, każdy mebel, zaprezentowany podczas wystawy, zaprojektowany został według autorskiej koncepcji, metodą rzemieślniczą. Zwiedzający wyposażeni zostali w materiały informacyjne, dzięki którym zgłębić mogli wiedzę na temat każdego z eksponatów.

Podczas wydarzenia odbył się także performans jednej ze szczecińskich, utalentowanych artystek, która swoją sztuką przekazuje ważne społeczne przesłanie, o którym także można dowiedzieć się odwiedzając Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu.

Wystawa otwarta będzie do 3 września 2023r. Tych którzy nie mieli jeszcze możliwości jej zobaczyć na żywo serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „AkTYwny KreaTYwny – pobudzanie ducha przedsiębiorczości kulturalnej i kreatywnej”. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Projekt finansowany przez Islandię Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Działanie współfinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram