Informacje z Euroregionu Bałtyk

Aktualnościtl-ne Aktualności Polski pll_65ddc7eb9d131

Posiedzenie Zarządu STG ERB

W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk, na którym omówiono sytuację wewnętrzną Stowarzyszenia oraz działania administracyjne między innymi związane z przyjęciem nowego członka, gminę Gronowo Elbląskie, w szeregi STG ERB.

Poruszono również temat sytuacji budżetowej Stowarzyszenia oraz temat związany ze współpracą zewnętrzną, szczególnie w kwestii sieci ERB i funkcjonowania Stałego Międzynarodowego Sekretariatu Euroregionu Bałtyk. Podsumowano ustalenia z posiedzenia Prezydium ERB w dniu 14-15.02.2024, które odbyło się w Szwecji, jak przekazanie Prezydencji przez Bornholm na rzecz regionu Kronoberg; przekształcenie ERB w organizację EUWT w aspekcie planów, dokumentacji i dalszych działań; sprawy budżetowe i zasoby IPS ERB, czy stanowisko Euroregionu w sprawie polityki spójności UE po 2027. Omówiono również działania projektowe STG ERB i rozwój nowych inicjatyw na przyszłość.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram