Informacje z Euroregionu Bałtyk

Aktualnościtl-ne Aktualności Polski pll_642ec8a134f94 Aktualności

Konferencja Zielona Retencja - 14-16.06.2023, Gdańsk, Wyspa Sobieszewska

Jak zawsze, dzielimy się z Państwem dobrymi informacjami! I tym razem nasz partner z Politechniki Gdańskiej zaciekawił nas niezwykle interesującą ale przede wszystkim potrzebną jak na obecne czasy propozycją udziału w konferencji organizowanej przez Gdańskie Wody pn. Konferencja Zielona Retencja!!!.

KIEDY: 14-16.06.2023

GDZIE: Gdańsk, Wyspa Sobieszewska

ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO ZAINTERESOWANIA SIĘ PONIŻSZĄ Z INFORMACJĄ

Konferencja posiada inspirujący i bogaty merytorycznie program, oparty przede wszystkim na praktycznych warsztatach – ogromna ilość wiedzy praktycznej, o którą zadbają Specjaliści z Instytutu Ochrony Środowiska (IOŚ – PIB), którzy opowiedzą jak sięgać po środki z programu FEnIKS o budżecie 135 miliardów złotych.

Przygotowanie i finansowanie projektów błękitno – zielonej infrastruktury w miastach. Jeszcze w tym roku mają ruszyć konkursy, w których duża część środków będzie przeznaczona na zielone rozwiązania w miastach. W trakcie warsztatu potencjalni beneficjenci zostaną przeprowadzeni przez proces aplikowania o te środki. Prowadzący wyjaśnią, jakie są niezbędne elementy wniosku aplikacyjnego, jak go konstruować i jakie są najważniejsze kryteria jego oceny. Opowiedzą też o tym, co powinien zawierać Miejski Plan Adaptacji do Zmian Klimatu, aby osiągnąć zgodność z wnioskiem o dofinansowanie. Szykują się też niespodzianki 😊

Drogowcy i specjaliści od retencji opowiedzą o ogrodach deszczowych w pasie drogowym i o sposobach na uniknięcie błędów.

Drogowcy z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni i specjaliści z Gdańskich Wód opowiedzą, jak wspólnie wypracowują zielone rozwiązania w pasie drogowym. Podczas warsztatu odbędzie się wspólna praca nad „projektem” wlotów ulicznych do ogrodów deszczowych i przelewów nadmiarowych do kanalizacji. Zobaczą Państwo plusy i minusy konkretnych rozwiązań na podstawie gdańskich doświadczeń.

Wyleje czy nie wyleje? Zamiast zgadywać lepiej to policzyć. Do przeprowadzenia symulacji zaprosiliśmy ekspertów zajmujących się modelowaniem hydrodynamicznym.

Kolejny warsztat to zajęcia praktyczne z modelowania z użyciem oprogramowania MIKE. Uczestnicy warsztatów będą mogli m.in. przeprowadzić symulacje odciążenia kanalizacji deszczowej poprzez wprowadzenie do modelu elementów małej retencji. Organizatorzy mają nadzieję, że w ten sposób niejako na „własnej skórze” przekonają uczestników o skuteczności tych rozwiązań.

Wydarzenie jest odpłatne jednak samorządy, dla których ważna jest ekologia i ekonomia wody mają okazję sięgnąć po gotową recepturę na rozwiązania w zakresie ponownego wykorzystania wodne.

Szczegóły na www.zielonaretencja.pl

Dalsze ciekawe informacje na temat programu wkrótce.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram