Informacje z Euroregionu Bałtyk

Sztum Circular Economytl-ne Aktualności Projekty Sztum Circular Economy Polski pll_6374f653a4036 Sztum Circular Economy

Grupa Task Force - Sztum Circular Economy 14.11.2022

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji rozpoczynającej działanie Grupy Roboczej Task Force za udział i zaangażowanie zarówno w części inspiracyjnych prezentacji, panelu dyskusyjnym jak i warsztatach grup roboczych. W trakcie spotkania narodziły się nowe pomysły na inicjatywy, które będą mogły być rozwijane i realizowane przez grupy robocze.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez Lidera projektu, Burmistrza Miasta i Gminy Sztum, Pana Leszka Tabora oraz przedstawiciela Miasta Elbląg Pana Adama Jocza. W celu wprowadzenia do tematu projektu przedstawiciel Lidera projektu, Pani Ewa Ruczyńska zaprezentowała działania projektu, zarówno te które już się obdyły jak i te które są planowane. Dyrektor Stowarzyszenia, Marcin Żuchowski jako partner odpowiedzialny za działanie związane ze stworzeniem Grupy Zadaniowej Task Force przedstawił plan i założenia działania.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazje wysłuchać inspiracyjnych prezentacji, przedstawionych przez specjalistów w różnych tematach związanych z:

  • możliwościami finansowania działań,
  • energią,
  • prowadzeniem sklepu społecznego,
  • odpadami,
  • gospodarką cyrkularną.

Kolejna część spotkania dotyczyła panelu dyskusyjnego, w który wzięli udział przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich z Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Pomorskiego, reprezentanci naukowi z Politechniki Gdańskiej i Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Naukowej oraz partner z Norwegii (International Development Norway).

Ostatnia część konferencji poświęcona była warsztatowi, na którym podzieleni na grupy uczestnicy rozmawiali na tematy problematyczne w ich regionach / organizacjach oraz w jaki sposób można im przeciwdziałać. Powstały dwie grupy zadaniowe dotyczące Energii oraz Wody, Odpadów i Produkcji.

W trakcie spotkania narodziły się nowe pomysły na inicjatywy, które będą mogły być rozwijane i realizowane przez grupy robocze.

Działanie realizowane w ramach projektu "Sztum Circular Economy - Odpowiedzią na współczesne wyzwania klimatyczne." Projekt współfinansowany w ramach mechanizmy Finansowego EOG 2014-2021 w ramach Programu "Środowisko, Energia, Zmiany Klimatu" oraz ze środków budżetu Państwa.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram