Informacje z Euroregionu Bałtyk

Sztum Circular Economytl-ne Aktualności Projekty Sztum Circular Economy Polski pll_6501b226ae2da Sztum Circular Economy

Dzień z klimatem w Sztumie - 9.09.2023

w sobotę 9 września 2023 odbył się drugi Dzień z klimatem organizowany w ramach projektu Sztum Circular Economy. Wydarzenie zostało wplecione w trakcie obchodów Dni Ziemi Sztumskiej, dzięki czemu lider projektu mógł dotrzeć z działaniem do większej grupy odbiorczej.

W trakcie wydarzenia przeprowadzona została prezentacja tematyki zagospodarowania odpadów i wpływu działań człowieka na środowisko. Przeprowadzony został przez Politechnikę Gdańską konkurs w postaci quizu wiedzy dla mieszkańców.

Podobnie jak w zeszłym roku zorganizowane zostało stoisko, na którym Panie z koła gospodyń pokazywały jak można gotować z wykorzystaniem całych produktów.

Zorganizowana została również gra, w której mieszkańcy musieli sortować w prawidłowy sposób odpady. Pozytywną informacją jest, że większość osób potrafi dobrze segregować odpady.

Pamiętajmy 17 o celach zrównoważonego rozwoju, które zakładają zmienianie świata z poszanowaniem środowiska, z myślą o przyszłych pokoleniach oraz uwzględniają te najmniej uprzywilejowane grupy społeczne. Założenia projektu i jego działania idealnie wpisują się w kilka celów zrównoważonego rozwoju, gdzie można wyróżnić:

  • działania w dziedzinie klimatu
  • odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
  • zrównoważone miasta i społeczności
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram