Informacje z Euroregionu Bałtyk

Creative Clusterstl-ne Aktualności Creative Clusters Projekty Polski pll_621c91147f3eb Creative Clusters

South Baltic Creative Cluster - sieć zaangażowanych organizacji

South Baltic Creative Cluster - sieć zaangażowanych organizacji
Działania projektu South Baltic Creative Cluster skupione są na współpracy transgranicznej między podmiotami branż kreatywnych, a lokalnymi sieciami w czterech różnych lokalizacjach w regionie Morza Bałtyckiego.

W projekcie zostaną opracowane narzędzia wspierające współpracę oraz wymianę informacji, które połączą ze sobą wymianę cyfrową oraz coroczne fora tematyczne. Stworzona została wspólna platforma, na której uczestnicy będą mogli wymieniać się doświadczeniami. Dzięki sieci ustanowionej za pomocą tych dwóch podejść, podmioty sektora kreatywnego dowiedzą się o istotnych działaniach w innych regionach, co umożliwia potencjalną współpracę.

Organizacje z sektora przemysłów kreatywnych zostaną w ramach projektu promowane, co przyczyni się do umocnienia ich pozycji w śród innych sektorów. Będzie to okazja do pokazania ich istotności i atrakcyjności nie tylko na obszarze lokalnym ale i międzynarodowym.

W ramach działań partnerów projektu stworzona została sieć organizacji działających w sektorze kultury (z Polski, Niemiec, Litwy i Szwecji), która do zakończenia projektu, tj. 31.12.2021 będzie poszerzana o kolejne organizacje chętne do współpracy. Zainteresowane organizacje zapraszamy do kontaktu w celu współpracy w ramach projektu.

http://creativecluster.mediadizajn.pl/members/

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram