Informacje z Euroregionu Bałtyk

Stowarzyszenietl-ne Aktualności Polski Stowarzyszenie

Przekazanie kajaków - 6.11.2021

W sobotę 6.11.2021w trakcie zakończenia sezonu kajakowego odbyło się uroczyste przekazanie dwóch kajaków stworzonych w ramach projektu Creative Traditional Companies Cooperation. Przekazanie obyło się z rąk przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk Pana Witolda Wróblewskiego na ręce dyrektora MOSIR w Elblągu Pana Marka Kucharczyka. Kajaki będą służyły dzieciom z sekcji kajakowej w UKS Silvant Kajak Elbląg. Mamy nadzieje, że nowy profesjonalny sprzęt pozytywnie wpłynie na rozwój umiejętności i wyniki sportowe dzieci z klubu kajakowego.

Kajaki zostały stworzone w kilku etapach realizowanych w projekcie CTCC. Pierwszym etapem były szkolenia dla przedsiębiorców oraz łączenie firm tradycyjnych z kreatywnymi. Uczestnicy zdobywali wiedzę na temat bycia kreatywnym, innowacyjnym i w jaki sposób powinni rozwijać swoją firmę. Drugi etap dotyczył wspólnego stworzenia grafik na kajaki, które spodobałyby się dzieciom. Trzy grafiki zostały przygotowane przez Jolantę Olszewską z Elposter (Elbląg). Natomiast ostatnim etapem było fizyczne wykonanie kajaków z wybranymi dwiema grafikami za co odpowiedzialny był Marcin Bogusz z FutureKids. Ręcznie robione kajaki ostatecznie zostały przekazane dla klubu sportowego w Elblągu, aby dzieci miały szansę trenować i rozwijać się w ramach swojej pasji do kajaków.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram