Informacje z Euroregionu Bałtyk

Aktualnościtl-ne Aktualności Polski pll_65ddc4b493fdd Aktualności

Rusza I nabór wniosków na małe projekty w Programie Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027

Już za kilka dni rusza I nabór wniosków na projekty małej skali w Programie Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027. Projekty małej skali to nowy typ projektów wspieranych w Programie, którego celem jest przede wszystkim zachęcenie nowych instytucji i mniejszych organizacji do skorzystania z oferty Programu. Mniejsza skala finansowa projektów (całkowity łączny budżet do 200 tys. EUR), uproszczone częściowo rozliczenia (ryczałty) powinny posłużyć jako „bezpieczny pierwszy krok” w przetestowaniu współpracy transgranicznej przy mniejszych przedsięwzięciach.

Termin składania wniosków: 22.02.2024 - 21.03.2024

  • Na potrzeby naboru Wspólny Sekretariat Programu w Gdańsku przygotował dwa webinaria, które mają pomóc w zapoznaniu się z głównymi zasadami naboru oraz w poszukiwaniu partnerów zagranicznych:
  • 20 lutego 10:00-12:00 odbędzie się ogólne webinarium informacyjne dot. zasad naboru oraz wypełnienia formularza aplikacyjnego.  Termin rejestracji na to wydarzenie mija 19 lutego. !
  • 27 lutego 10:00 – 11:20 zaplanowano webinarium poświęcone poszukiwaniu partnerstw.  Umożliwi ono Państwu przedstawienie swoich instytucji i pomysłów projektowych oraz/lub zapoznanie się z tymi organizacjami, które takich partnerstw poszukują.

Termin rejestracji na to wydarzenie mija 23 lutego.

Wydarzenia organizowane przez Wspólny Sekretariat odbędą się w języku angielskim.

  • Dodatkowo mogą Państwo skorzystać z indywidualnych konsultacji projektowych organizowanych przez Wspólny Sekretariat Programu w dniach 5-7 marca oraz 12-14 marca.

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Programu https://southbaltic.eu/-/1st-small-scale-projects-call-to-be-opened-soon-terms-of-reference-and-supporting-measures

ZACHĘCAMY SZCZEGÓLNIE NOWE PODMIOTY DO UDZIAŁU W TYM KONKURSIE I ZDOBYWANIA DOŚWIADCZENIA MIĘDZYNARODOWEGO W PARTNERSTWIE PODMIOTÓW BAŁTYCKICH!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram