Informacje z Euroregionu Bałtyk

Sztum Circular Economytl-ne Aktualności Sztum Circular Economy Polski pll_662626842a48f Sztum Circular Economy

Konferencja końcowa Sztum Circular Economy - dzień 2

W dniu wczorajszym zakończyliśmy dwudniową konferencję zamykającą projekt Sztum Circular Economy - odpowiedzią na współczesne wyzwania klimatyczne, który realizowaliśmy od lutego 2022r. Z tej okazji udaliśmy się do Sztumu, do miejsca, w którym oficjalnie rozpoczęła się realizacja projektu. O realizacji działań projektowych opowiadali przedstawiciele konsorcjum, prezentując zebranym efekty dwuletniej pracy. Uczestnicy mieli również możliwość odwiedzenia kluczowych strategicznie w odniesieniu do idei GOZ, miejsc, jak Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Sztumskim Polu i Stacja cyrkularna „Druga szansa” - inwestycji zrealizowanych w ramach Sztum Circular Economy oraz Sztumski Park Słonecznej Energii, będący wizytówką Gminy Sztum jako samowystarczalnej energetycznie.

A tuż przed rozpoczęciem konferencji mieliśmy również możliwość wspierać młodzież z gminy i miasta Sztum (zaproszoną na warsztaty w ramach działań projektowych), w nauce tworzenia fiszek projektowych.

Zapraszamy również do zapoznania się z krótkimi wywiadami, które umieszczone zostały pod galerią zdjęć.

------------------------------------------------------------------

Więcej o działaniach projektowych przeczytać można na naszej stronie pod linkiem:

https://eurobalt.org.pl/projekty.../sztum-circular-economy

Filmy prezentujące zespół partnerski

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram