Informacje z Euroregionu Bałtyk

Aktualnościtl-ne Aktualności Polski pll_6626221268f81 Aktualności

Jak zawalczyć o "Bałtyckie Perły Kultury 2025"

Nadbałtyckie Centrum Kultury przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie pt. Kultura siłą lokalnych społeczności! "Bałtyckie Perły Kultury" na rzecz społecznej odporności i silniejszych miast".

Wydarzenie objęte jest patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Gdzie: Gdańsk, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Kiedy: 10 maja 2024 r. (piątek), godz. 10:00 - 15:00

Wstęp: wolny; obowiązuje rejestracja przez formularz

Podczas spotkania organizatorzy będą chcieli porozmawiać o tym, jak - przy pomocy szeroko rozumianej kultury - budować silne społeczności dobrze przygotowane na wyzwania, aktywizować mieszkańców i wykorzystywać ich energię społeczną oraz umiejętności, a także wzmacniać atuty naszego miejsca zamieszkania.

Opowiedzą także jak starać się o tytuł Bałtyckiej Perły Kultury 2025, który jest przyznawany w ramach projektu Bałtyckie Perły Kultury - na rzecz odpornych społecznie miast i regionów, współorganizowanego przez Interreg Region Morza Bałtyckiego.

Do udziału w spotkaniu i staraniach o tytuł są zaproszone polskie miasta i gminy, szczególnie te mniejsze i położone z dala od centrum. Zwycięskie miasto uzyska możliwość międzynarodowej promocji, wizyt studyjnych i nawiązania kontaktów z innymi miastami regionu Morza Bałtyckiego. Kolejną korzyścią jest możliwość skorzystania ze wsparcia finansowego w kwocie do 5 tyś. Euro na działania kulturalne zgłoszone w ramach konkursu.

wszystkie informacje na temat warunków uczestnictwa, procedury składania wniosków, procesu selekcji i kryteriów można znaleźć na stronie https://www.nck.org.pl/pl/aktualnosc/6248/konkurs-baltyckie-perly-2025

Bądź obecny w Gdańsku na tym wyjątkowym wydarzeniu!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram