Ciekawostki dla gmin członkowskich

Ciekawostki dla gmin członkowskich

Szanowne samorządy,
Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie naborów projektów w międzynarodowych Programach Interreg: Region Morza Bałtyckiego oraz Europa Środkowa na lata 2021-2027. W pierwszej połowie 2022 roku wystartuje także międzyregionalny program Interreg Europa.

Wszystkie trzy programy obejmują swoim zasięgiem obszar całej Polski i oferują możliwość podjęcia ambitnych projektów międzynarodowej współpracy.

Tematyka projektów będzie obejmować m.in. wyzwania dotyczące zmian klimatycznych, poprawy połączeń z obszarami wiejskimi i peryferyjnymi, w odniesieniu do jakości i standardów nowoczesnych cyfrowych usług publicznych, poprawie zarządzania oraz czystości wód. Wsparcie uzyskają również projekty, które podejmą wyzwanie dotyczące zmiany zachowań konsumentów i producentów  m.in. w zakresie wykorzystania plastiku. 

Ponadto jesienią 2021 ruszy program Interreg Południowy Bałtyk, który swoim obszarem obejmuje północną cześć Polski. W ramach nowego naboru projekty mogą składać oraz brać w nich udział jako partnerzy organizacje i instytucje z okręgu Olsztyńskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami o Programach, które są dostępne na stronach projektów.

Interreg Europa Środkowa: https://www.interreg-central.eu/Content.Node/home.html

Interreg Region Morza Bałtyckiego: https://www.interreg-baltic.eu/home.html

Interreg Południowy Bałtyk: https://southbaltic.eu/


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Lipiec 2021
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 1
2
3
4
5
6
7
8

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk