UrbCultural Planning - Konferencja 19-21.11.2020

UrbCultural Planning - Konferencja 19-21.11.2020

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy zaprosić do rejestracji i udziału w konferencji online Urban Cultural Planning, która odbędzie się w dniach 19-21.11.2020. Pisząc projekt, chcieliśmy wykorzystać kulturę i kreatywność, aby poprawić jakość życia w sąsiedztwie, w miastach lub na obszarach wiejskich w Regionie Południowego Bałtyku.

 

Głównym celem projektu Urban Cultural Planning jest zwiększenie zdolności władz publicznych w BSR oraz lokalnych organizacji pozarządowych i stowarzyszeń do współpracy w zakresie planowania kulturalnego zorientowanego na obywateli.

Konferencja została podzielona na cztery bloki tematyczne: Miasta i obywatelstwo, budowanie społeczności i dzielnic, bezpośrednie uczestnictwo poprzez sztukę i kulturę, bezpośrednie uczestnictwo poprzez grywalizację.

  • MIASTA I OBYWATELSTWO: Przedstawianie modeli reinterpretacji nowych wyzwań i możliwości partycypacyjnego podejmowania decyzji, budżetowania partycypacyjnego, wizji partycypacyjnej. W jaki sposób integracyjne modele uczestnictwa oferują nowe sposoby angażowania obywateli w ich społeczności? Keynote Christelle Lahoud, ONZ Habitat.
     
  • BUDOWANIE SPOŁECZNOŚCI I SĄSIEDZTW: Refleksja nad zaangażowaniem, identyfikacją planowania kulturowego jako siły w budowaniu potencjału miejskiego i wzmacnianiu społeczności. Jak możemy zmieniać miejsca, kierując się „lokalnością”? Keynote Lia Ghilardi, międzynarodowa ekspertka ds. Planowania kultury.
     
  • BEZPOŚREDNIE UCZESTNICTWO W DZIEDZINIE SZTUKI I KULTURY: Badanie, w jaki sposób miasta mogą uwzględniać artywizm / aktywizm, młodzież i alternatywne strategie społeczeństwa obywatelskiego. W jaki sposób praktyki kulturalne i sztuka powinny przekształcić i stymulować bezpośrednie zaangażowanie w miastach i dzielnicach? Keynote wygłosi dr Marcin Gerwin, aktywista i specjalista ds. Demokracji deliberatywnej.
     
  • BEZPOŚREDNIE UCZESTNICTWO POPRZEZ GRYWALIZACJĘ: Zilustrowanie, w jaki sposób grywalizacja miejska i elementy zabawy w środowisku miejskim mogą zaoferować strategiczne interwencje kulturowe w planowaniu miasta. Jak możemy wykorzystać gry, grywalizację i formy ukierunkowanej gry, aby zaangażować obywateli i kluczowe społeczności w planowanie urbanistyczne? Keynote wygłosi dr Mattia Thibault, ekspert ds. Grywalizacji miejskiej.

Link do rejestracji: https://urbcultural.pomorskie.eu/

Dołączone pliki:Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk