Konferencja podsumowująca projekt UMBRELLA 2.12.2020 r., On-line

Konferencja podsumowująca projekt UMBRELLA 2.12.2020 r., On-line

Szanowni Państwo,

w dniu 2 grudnia 2020 r. zapraszamy wszystkich partnerów i interesariuszy Umbrella, małych i lokalnych beneficjentów z Południowego Bałtyku, aby dołączyli do nas i świętowali końcowe wydarzenie projektu. 

 

UMBRELLA - Zwiększanie zdolności do współpracy transgranicznej małych podmiotów na obszarze Południowego Bałtyku

ZAPROSZENIE

Szanowny Państwo,
W imieniu Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregion Bałtyk jako Partnera Wiodącego Projektu Parasolowego oraz w imieniu całego partnerstwa projektowego,

Zapraszamy na naszą konferencję kończącą projekt

O KONFERENCJI KOŃCOWEJ:

  • Planowana na 02.12.2020 (on-line) 10.00 - 15.00 CET;
  • Konferencja w jezyku angielskim w międzynarodowym gronie projektowym;
  • Udział w konferencji bezpłatny, wymagana rejestracja;
  • Wydarzenie odbędzie się online za pośrednictwem platformy: ZOOM Webinar;
  • Zarejestrować się do udziału 01.12.2020 Można za pomocą poniższego linku: https://forms.gle/2QoqcpbkvZoLkkzy9

O PROJEKCIE SŁÓW KILKA:

Minęły trzy lata, odkąd projekt Umbrella został zatwierdzony przez Komitet Monitorujący Programu INTERREG Południowy Bałtyk i uruchomiony przez partnerstwo z Polski, Litwy, Szwecji i Danii, wsparty przez szereg lokalnych aktorów w tych krajach.
Projekt ten był potrzebny, ponieważ badania wykazały, że Program Południowy Bałtyk był nadal słabo dostępny dla małych organizacji z powodu niewystarczających zdolności instytucjonalnych i finansowych, barier komunikacyjnych, braku znajomości języka angielskiego, braku kompetencji i zdolności do opracowania i realizacji projektów. To, co zaobserwowano w ramach Programu Południowy Bałtyk, można by uogólnić również na inne europejskie granty i inne lokalne możliwości współpracy transgranicznej w obszarze Południowego Bałtyku.


Ogólnym celem projektu było zainicjowanie procesu budowania potencjału z udziałem małych gmin, organizacji pozarządowych i innych organizacji lokalnych / regionalnych w celu transferu wiedzy i potencjału oraz włączenia ich do obecnych sieci współpracy transgranicznej.
Dziś możemy wreszcie stwierdzić, że osiągnęliśmy ponad oczekiwane rezultaty i chcielibyśmy się nimi z Państwem podzielić.

W dniu 2 grudnia 2020 r. Zapraszamy wszystkich partnerów i interesariuszy Umbrella, a zwłaszcza  małych i lokalnych beneficjentów z Południowego Bałtyku, aby dołączyli do nas i uczcili końcowe wydarzenie projektu. Przedstawimy nasze wydarzenia i działania związane z projektem.

Zzgodnie z obietnicą Umbrella był to tylko pierwszy krok do czegoś większego i chcielibyśmy się spodziewać, że w 2021 roku będziemy mieć Umbrella 2.0.


Dlatego przygotowując się na następny rok można spodziewać się również:
solidnej porcja wiedzy na temat Strategii UE dot. Morza Bałtyckiego i celów zrównoważonego rozwoju - jak lepiej dopasować je do swojej codziennej pracy i rozpocząć nowe działania w zakresie współpracy transgranicznej;

W trakcie konferencji zastanowimy się nad przyszłością współpracy międzyregionalnej w regionie Morza Bałtyckiego m. in.:

  1. Plany dotyczące Długoterminowych Planów Budżetowych Unii Europejskiej na lata 2021-27
  2. Gorące tematy dotyczące współpracy transgranicznej
  3. Informacje wewnętrzne o przyszłości Programu Interreg South Baltic.

Będzie to szansa dla każdego z obecnych i przyszłych beneficjentów by podzielić się z nami swoimi planami projektowymi, uwagami dotyczącymi przyszłej perspektywy programowej, a także zawiązania nowych cennych znajomości.
W trakcie wydarzenia zorganizujemy również sesję interaktywną, podczas której każdy uczestnik będzie mógł przedstawić swój wkład w przyszłą perspektywę programu i proponowanych celów!

Zapraszamy do udziału!

Dołączone pliki:Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk