Poszukiwani Partnerzy do nowej koncepcji projektowej - "WHERE ART IS" w ramach środków Instytutu Szwedzkiego

Poszukiwani Partnerzy do nowej koncepcji projektowej -

Szanowni Państwo,

poszukiwani są Polscy przedstawiciele zainteresowani udziałem w koncepcji projektu "Where Art Is" dedykowanej zrównoważonej turystyce i sztuce. Na prośbę Szwedzkich partnerów z Uniwersytetu Linneaus (SE) poszukujemy instytucje i organizacje kultury i sztuki, wzornictwa, rzemiosła, zrzeszenia twórców i przedsiebiorców, domy kultury, galerie.

Celem tego wniosku projektowego do „Svenska Institutet” jest zbudowanie sieci silnych stowarzyszeń i centrów zajmujących się sztuką, projektowaniem i rzemiosłem, które są zakorzenione i widoczne w miejscach, w których działają.

Intencją projektu jest praca ze sztuką, projektowaniem i rzemiosłem w innowacyjny i integracyjny sposób z ekonomią odwiedzających oraz wzmocnienie ogólnych możliwości zarobkowania poprzez nowe źródła przychodów, a także zwiększenie wartości marek docelowych poprzez sztukę, projektowanie i rękodzieło. Jest to integracja korzystna dla obu stron, która uznaje i czerpie z różnic między przedsiębiorczością a kreatywnością artystyczną.

Ten zarys projektu dotyczy tego, w jaki sposób artyzm i ekonomia odwiedzających obiekty kultury i turystyczne mogą zwiększyć zarówno wartość pieniężną, jak i empiryczną, poprzez dostosowanie działań w ramach wzajemnie korzystnej współpracy strategicznej.

Partnerzy z Litwy, Polski, Danii i Szwecji zostaną / zostaną zaproszeni do utworzenia grupy roboczej projektu.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z:

(SE) Jan Martinsson jan.martinsson@regionkalmar.se
(PL) Magda Leszczyna-Rzucidło magda.rzucidlo@euroregionbaltic.eu
(PL) Marcin Żuchowski zuchowski@eurobalt.org.pl


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk