Dyplomacja publiczna - wiedza o polskich doświadczeniach w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego

Dyplomacja publiczna - wiedza o polskich doświadczeniach w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego

W dniu 22.11.2019 odbyła się w Elblągu konferencja polskich i rosyjskich samorządów organizowana przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk przy współpracy i udziale Wydziału ds. rozwoju samorządow Administracji Obwodu Kaliningradzkiego oraz Urzędu Miasta Elbląg w ramach projektu "Dyplomacja publiczna - wiedza o polskich doświadczeniach w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego dofinansowana ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Tematem przewodnim wydarzenia było przekazywanie polskich doświadczeń w budowaniu społeczeństwa demokratycznego (w kontekście współpracy samorządów lokalnych z organizacjami pozarządowymi) oraz sposoby tworzenia przez lokalne wladze przestrzeni dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

W takcie tego wydarzenia odbyło się również pokazowe seminarium dla młodzieży, które poprowadził zaproszony ekspert - Robert Waraksa. Panel ten dedykowany Młodzieży Elbląskiej w postaci warsztatu (Część warsztatowa – dla MRM przewidziana od godz. 13:15 do 17:00) przygotowawczego dla MRM do pełnienia przez nią roli organu konsultacyjnego przy tworzeniu nowych dokumentów strategicznych miasta.

Warsztat zawierał wstęp – czym jest strategia miasta, jaka może być rola MRM w usprawnieniu tego dokumentu, a nastepnie omówienie i przejście przez najważniejsze elementy tak by były zrozumiałe, a na końcu nastąpiło przedstawienie wniosków i propozycji młodych dot. obecnej strategii.

Z jednej strony warsztat ten miał charakter treningowy i przygotowawczy, a z drugiej pokazowy jak można konsultować strategiczne dokumenty pisane trudnym językiem z młodzieżą w sposób zrozumiały, co oczywiście może być przydatne dla członków MRM w przyszłości.

W załączeniu:

1. Agenda spotkania
2. Zdjęcia z wydarzenia

Dołączone pliki:Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk