SB YCGN wizyta studyjna w Kłajpedzie i Telsiai w dniach 28-29 sierpnia 2019

SB YCGN wizyta studyjna w Kłajpedzie i Telsiai w dniach 28-29 sierpnia 2019

Dnia 28.08.19 wizyta studyjna dla młodzieży i opiekunów młodzieżowych rad rozpoczęła się w Kłajpedzie, gdzie pierwszym odwiedzonym miejscem był Park Technologiczno – Naukowy. Uczestnicy mogli się dowiedzieć czym na co dzień zajmuje się Park. Grupą docelową są przedsiębiorcy, z którymi pracują nad innowacjami zarówno na poziomi krajowym jak i międzynarodowym. Drugą grupą są studenci, którym pomagają rozwijać się np. w procesie tworzenia start up, gdzie konsultują  ich pomysły i udostępniają infrastrukturę jaka znajduje się w Parku.

Kolejnym miejscem była organizacja QTIME, gdzie zaprezentowano prywatną inicjatywę na rzecz młodzieży. W QTIME młodzi ludzie i nie tylko mogą spędzać wolny czas rozwijając swoje zainteresowania np. taniec, rzemiosło, czy gry. Jest to miejsce gdzie za niewielką opłatą mogą korzystać z całej infrastruktury.

Następnie uczestnicy odwiedzili Uniwersytet w Kłajpedzie, Youth Open Space – Centrum młodzieżowe Królowej Louise oraz Culture Factory, które są kolejnymi miejscami gdzie młodzież może spędzać czas wolny rozwijając swoje zainteresowania. Na zakończenie dnia grupa z Polski, Szwecji i Litwy pojechała do Telsiai.

Dzień drugi rozpoczął się od spotkania z burmistrzem w urzędzie miasta, który przywitał gości i  przedstawił najważniejsze informacje o mieście i aktywizacji młodych ludzi w regionie. Następnie uczestnicy udali się do biblioteki miejskiej, gdzie reprezentant Młodzieżowej Rady Litwy przedstawił działania i zadania jakie wykonują w ramach swojej działalności. (www.lijot.lt/en/). Kolejnym miejscem w trakcie wizyty studyjnej było centrum Telsiai Youth Open Space, które jest mobilnym centrum jeżdżącym do pobliskich wiosek, w ramach którego pracownicy spędzają czas z młodzieżą i pomagają im rozwijać swoje zainteresowania. Część grupy po wizycie w centrum młodzieżowym udała się na spotkanie w Urzędzie Miasta Telsiai, gdzie odbywała się Rada Miasta.

Ostatnim elementem wyjazdu było spotkanie z 5 organizacjami młodzieżowymi, które reprezentowały organizację katolicką, skautów, Parlament młodzieży, klub debatowy  i stowarzyszenie podlegające pod wojsko. Dodatkowo na uczestników spotkania czekało zadanie przygotowane przez grupę ze Szwecji, które miało na celu pomóc organizację przyszłego wyjazdu do Szwecji do miasta Hassleholm.

Dołączone pliki:


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk