Forum Obywatelskie w Kaliningradzie

Forum Obywatelskie w Kaliningradzie

Szanowni Państwo,

W ślad za informacją z maja br. w sprawie realizacji projektu „Dyplomacja publiczna – wiedza o polskich doświadczeniach w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego” mam przyjemność zaprosić przedstawicieli samorządów członkowskich do udziału w Forum obywatelskim, które odbędzie się w Kaliningradzie w dniu 4 października br.

Będzie to okazja do zapoznania się z działaniami podejmowanymi przez rosyjskie samorządy w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi, jak również okazja do zaprezentowania własnych osiągnięć w tym obszarze. Tematyka Forum jest zbieżna z dotychczasowymi działaniami podejmowanymi w projekcie. Do tej pory odbyły się dwie wizyty studyjne (Bartoszyce-Olszyn, Powiśle) zaś trzecia (Pszczółki – Gdynia) odbędzie się 29/30 sierpnia br. Tematem przewodnim każdej wizyty są polskie doświadczenia w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Staramy się zawsze zaprezentować nasze najlepsze praktyki – aktywnych ludzi, wartościowe projekty i pomysły, dzięki którym  wzmacniane są więzi lokalne i rośnie udział mieszkańców w życiu lokalnych społeczności. Forum w Kaliningradzie jest ważną merytorycznie częścią naszego projektu i dlatego zachęcamy Państwa do wytypowania swoich przedstawicieli do udziału w tym wydarzeniu.

Stowarzyszenie bierze na siebie organizację wyjazdu i pobytu. Zapewnimy transport z Elbląga do Kaliningradu i z powrotem (autokar), hotel i wyżywienie na miejscu. Mamy 20 miejsc, więc decyduje kolejność zgłoszenia. Wyjazd planujemy w dniu 3 października br. (około godziny 13), tak, by w Kaliningradzie być przed godziną 18.00. Powrót – po zakończeniu Forum 4 października br. w godzinach wieczornych.

WAŻNE: Obecnie możliwe jest uzyskanie wiz wyjazdowych do FR w formie elektronicznej, więc po otrzymaniu zgłoszeń będziemy indywidualnie kontaktować się z uczestnikami wyjazdu. Każdy uczestnik powinien mieć ważny (co najmniej 6 miesięcy) paszport zagraniczny.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem!


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk