PROJEKT SB YCGN W TRAKCIE WARSZTATÓW SIA4Y - STRENGTHENING CIVIL SOCIETY RIGHTS BY INFORMATION ACCESS FOR EUROPEAN YOUTH

PROJEKT SB YCGN W TRAKCIE WARSZTATÓW SIA4Y - STRENGTHENING CIVIL SOCIETY RIGHTS BY INFORMATION ACCESS FOR EUROPEAN YOUTH

W dniu 7.03.2019 odbył się kolejny wspólny warsztat w ramach projektów młodzieżowych SB YCGN i CASYPOT realizowanych przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk pod nazwą "Odpowiedzialne relacje i młodzieżowy udział obywatelski" podczas spotkania projektu SIA4Y - Dostęp do informacji publicznej z perspektywy młodzieżowej, który odbył się w Elblągu.

Cała sesja warsztatu SIA4Y miała na celu podniesienie poziomu świadomości, wiedzy i umiejętności korzystania z prawa dostępu do informacji publicznej i wspierania wolności informacji (FoI) wśród młodzieży.

Głównym celem wydarzenia było informowanie i szkolenie uczestników w zakresie korzystania z prawa dostępu do informacji publicznej, w tym praktycznego szkolenie w zakresie odpowiedzialnych społecznie relacji i wiedzy z zakresu budżetu partycypacyjnego dla młodzieży. Oprócz tego udało się młodym ludziom podzielić pomysłami nowych projektów lokalnych jak Forum artystyczne PolRus, które mogą być wdrożone w przyszłości.

Podczas warsztatów zaprezentowano ideę projektu SB YCGN i jego główne założenie jakim jest stworzenie prawdziwych praktycznych platform/aren dialogu i współpracy w każdej zaangażowanej gminie (STRUKTURA LOKALNA YCG) . Opisano założenia elementów sieciowych i samych wielostronnych spotkań - będzie działać na zasadzie wielostronnych Spotkań Projektowych / Okrągłych Stołów, co powinno pomóc nam ulepszyć wewnętrzną i zewnętrzna komunikację między różnymi kategoriami aktorów zaangażowanych, wzmocnić wymianę wymianie informacji poprzez dialog i  wspólną pracę  zaangażowanych różnych kategorii podmiotów (polityków, urzędników służby cywilnej, organizacji pozarządowych pracujących z młodzieżą i dla młodzieży) a także co najważniejsze włączenie młodzieży w rozwiązywaniu lokalnych problemów i partycypację w procesach decyzyjnych.

W trakcie warsztatu udało nam się skonsultować z młodymi ludźmi stronę praktyczną związaną z tworzeniem tych lokalnych elementów w ramach sieci SB YCG jako przyszłymi arenami wielostronnej współpracy. Poddano analizie również inne narzędzia włączenia społecznego młodych jak: centra młodzieżowe, mobilność pracy, strefy i informacja młodzieżowa.

Jesteśmy dumni, że blisko 80 członków projektu SB YCGN z trzech krajów wzięło udział , w tym wydarzeniu. W spotkaniu oprócz reprezentantów z Rosji i Polski (Gdańsk, Słupsk) udział wzięli przedstawiciele  wszystkich partnerów Stowarzyszonych projektu SB YCGN z  Elbląga, Iławy, Dzierzgonia, Gdyni, Nowego Miasta Lubawskiego, Litwy (przedstawiciel Fundacji i gminy z Telsiai) i szwedzkich partnerów (z Hassleholm)!

Dziękujemy wszystkim za was udział i wkład włożony w realizację tego wydarzenia, które zgromadziło blisko 110 osób, zarówno młodych reprezentantów jak i opiekunów MRM!!!

Do pobrania zdjęcia z wydarzenia: https://photos.app.goo.gl/ACYncoBWZuLMWfnh7

W załączeniu

  1. Agenda Spotkania
  2. Informacja o projekcie SIA4Y
Dołączone pliki:
Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk