Poszukiwany Partner Polski w Programie Interreg South Baltic dla Projektu WISA

Poszukiwany Partner Polski w Programie Interreg South Baltic dla Projektu WISA

Chciałbyśmu Państwu zaproponować udział w projekcie międzynarodowym w ramach programu Interreg South Baltic Programme na prośbę naszego Szwedzkiego Partnera reprezentującego Krinova Incubator & Science Park (Kristianstad/Szwecja), który poszukuje partnerów do projektu WISA - Water Innovation System Amplifier. Test-beds for water innovation (Wzmacniacz systemu innowacji wodnych: stanowiska testowe do innowacji w zakresie wody) przygotowanego do złożenia w grudniu 2018

Głównym wyzwaniem, którym zajmuje się WISA, jest zwalczanie skutków nacisków środowiskowych wynikających z koncentracji ludności i działalności gospodarczej w centrach miast i strefach przybrzeżnych, co prowadzi do wyższych zagrożeń eutrofizacji i utraty różnorodności biologicznej w wyniku zrzutów składników pokarmowych na obszarach zlewisk lądowych i morskich południowego Bałtyku.

Projekt ten jest już po pierwszych konsultacjach z przedstawicielami Sekretariatu Programu i został uznany za bardzo interesujący, a twórcy zostali zachęceni do złożenia wniosku.

KOGO POSZUKUJEMY: Wszystkie organizacje zainteresowane innowacjami w dziedzinie wody, np. władze na szczeblu lokalnym, regionalnym i krajowym, naukowcy, firmy prywatne oraz konsorcja ze szczególnym uwzględnieniem innowacji wodnych w regionach Programu Południowy Bałtyk w Danii, Niemczech i Polsce. Partnerzy w Szwecji i na Litwie.

Rola w projekcie: Pełny partner (PP) z własnym budżetem (w zależności od zakresu zadań i odpowiedzialności) lub partner stowarzyszony (AP) (biorący udział w dedykowanych wydarzeniach, bez własnego budżetu)

ZAŁOŻENIA: Celem projektu jest Tworzenie, testowanie i modyfikowanie stanowisk testowych do innowacji w wodzie (lub podobnych) w uczestniczących krajach.

Stanowisko testowe to środowisko programistyczne zaprojektowane w celu ułatwienia eksperymentalnego procesu innowacji, które minimalizuje ryzyko i maksymalizuje dostępność zasobów programistycznych i funkcji testowych. Przykładami obiektów są porty i urządzenia do przetwarzania odpadów komunalnych.

- Elastyczny dostęp do publicznych i prywatnych funkcji testowania, które pozwolą na zwiększenie umiejętności uczestników i lepszą znajomość problemów;

- Znajomość wyzwań i sposób ich definiowania w uczestniczących stronach;

- Metody i narzędzia do tworzenia projektów w ramach transgranicznych granic organizacyjnych;

- Określenie zasady współpracy, które ułatwiają interakcję ze wspólnym zdefiniowanym celem;

- Wsparcie w komercjalizacji projektów rozwojowych w oparciu o współpracę

W tym projekcie partnerzy chcieliby skupić się na wykorzystaniu procesu WISA podczas oceny, rozwoju i testowania zielonych technologii w zakresie obsługi wody burzowej w portach, przystaniach i innych miejscach o dużych, twardych powierzchniach czy urządzeniach do przetwarzania odpadów komunalnych.

Projekt dodatkowo może mieć zastosowanie w postępowaniu z nawozami w portach bałtyckich. Jeśli transport przybrzeżny będzie miał nowy renesans (ponieważ transport drogowy stanowi coraz większe wyzwanie dla środowiska) mniejsze przystanie będą musiały wykazywać nowoczesny profil, w tym przyjazność dla środowiska w obchodzeniu się z towarami w czym może mieć zastosowanie efektu projektu WISA.

 

O PROGRAMIE INTERREG SOUTH BALTIC:

O programie: Program Południowy Bałtyk Interreg ma na celu uwolnienie potencjału Południowego Bałtyku dla niebieskiego i zielonego wzrostu poprzez transgraniczną współpracę między lokalnymi i regionalnymi podmiotami z Danii, Niemiec, Litwy, Polski i Szwecji. Opierając się na morskim charakterze programu, "niebieski wzrost" odpowiada potencjałowi gospodarczemu Morza Bałtyckiego dla wzrostu gospodarczego i nowych miejsc pracy na wybrzeżu Południowego Bałtyku. Jednocześnie "zielony wzrost" podkreśla potrzebę dążenia do rozwoju gospodarczego w równowadze ze środowiskiem, w szczególności poprzez wykorzystanie bogatego dziedzictwa naturalnego i kulturowego Południowego Bałtyku w sposób zrównoważony i zachowujący.

Wysokość dofinansowania: Program zapewnia współfinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) na działania w ramach współpracy między dwiema lub więcej organizacjami z co najmniej dwóch uczestniczących państw członkowskich. Wskaźnik dof. 85% dla polskich partnerów

Współfinansowanie z EFRR jest wypłacane na podstawie półrocznych zwrotów.

Kwalifikowalność partnera: W Polsce regiony: Miasto Szczecin, Szczeciński, Stargardzki, Koszaliński, Słupski, Starog­ardzki, Gdański, Trójmiejski and Elbląski.

Szczególnie zachęcamy do udziału uczestników 2 warsztatów projektu SB PIN „niebieskiego wzrostu” i „zielonego wzrostu”, którzy brali udział w współtworzeniu tej koncepcji projektowej.

Więcej o projekcie w załączeniu:

  1. Partner Search and project description ENG
  2. Zaproszenie do udziału w projekcie i opis projektu WISA w PL

W przypadku zainteresowania udziałem w projekcie prosimy o kontakt z pracownikami Stowarzyszenia: paulina.lieder@euroregionbaltic.eu, zuchowski@eurobalt.org.pl

bądź bezpośrednio z twórcą aplikacji: sara@krinova.se lub pod numerem telefonu: +46-729848834

Prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród potencjalnie zainteresowanych osób.

Oczywiście w przypadku zainteresowania projektem jesteśmy w stanie pomóc w trakcie opracowania zakresu działań partnerskich, budżetu i innych elementów aplikacji.

Dołączone pliki:
Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Maj 2021
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 1 2 3 4 5 6

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk