SB PIN - Zaproszenie na drugie polskie Warsztaty projektu w Elblągu w dn 25-26.09.2018 - Miasta Włączajace

SB PIN - Zaproszenie na drugie polskie Warsztaty projektu w Elblągu w dn 25-26.09.2018 - Miasta Włączajace

Szanowni Państwo,

w imieniu  Partnerów Projektu SBPIN - South Baltic Public Innovators Network STHB.05.01.00-SE-0039/16 realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk w partnerstwie z organizacjami ze Szwecji i Danii w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Południowy Bałtyk pragniemy serdecznie zaprosić reprezentantów gmin członkowskich Stowarzyszenia do bezpłatnego uczestnictwa w drugich polskich (szóstych projektowych) warsztatach poświęconych „zrównoważonemu rozwojowi, włączeniu społecznemu oraz miastom przyjaznych wiekowi”, które odbędą się  w dniach 25-26.09.2018 r. w Elblągu

Poszukujemy reprezentantów gmin i instytucji gminnych oraz organizacji pozarządowych z terenów województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego zainteresowanych promocją swojej działalności, poszerzeniem swoich doświadczeń i kontaktów o doświadczenia partnerów krajowych i zagranicznych (Szwecja oraz Dania) oraz udziałem w procesie tworzenia przyszłych projektów transgranicznych skupionych w dwóch obszarach tematycznych:

1. AKTYWNE STARZENIE SIĘ I ZAPOBIEGANIE BIERNOŚCI OSÓB STARSZYCH

2.JAK MOTYWOWAĆ? - PRACA Z OSOBAMI SPOŁECZNIE WYKLUCZONYMI I NIEPEŁNOSPRAWNYMI (BEZROBOCIE/ZATRUDNIENIE), W TYM Z ASPEKTAMI EKONOMII, INTEGRACJI ORAZ EDUKACJI SPOŁECZNEJ.

Warsztaty w ramach projektu SB PIN pod nazwą  Miasta włączające, część II” odbędą się w Elblągu w siedzibie Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk, Elbląg, ul. Stary Rynek 25

GŁÓWNY TEMAT WYDARZENIA

Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk jest odpowiedzialne za Zestaw Zadań pod tytułem „Zrównoważony rozwój miast, opieka nad osobami starszymi, miasta przyjazne wiekowi” w ramach projektu SP PIN. Ten panel tematyczny jest szeroki i daje nam wiele opcji do dopasowania właściwych tematów, które odpowiadałyby zainteresowaniom partnerów i zostały skonsultowane w przeciągu rocznych konsultacji.

Podczas planowania warsztatów wrześniowych chcieliśmy skupić się na podniesieniu poziomu wiedzy partnerów krajowych i zagranicznych w dziedzinie praktycznych rozwiązań stosowanych w naszych gminach i instytucjach, a zwłaszcza elementów miękkich związanych ze zrównoważonym rozwojem przejawiającej się w praktycznej aktywizacji i włączaniu w życie społeczne, kulturowe, polityczne różnych grup społecznych

Piąte warsztaty (w Gdyni) projektu SB PIN (pierwsze w Polsce) skupiały się na trzech  obszarach tematycznych:

  1. Aktywne starzenie się i sposoby radzenia sobie z integracją społeczną różnych grup wiekowych,
  2. Praca z osobami wykluczonymi społecznie, w tym z osobami niepełnosprawnymi i wprowadzenie ich do życia w społeczeństwie,
  3. Kwestie bezrobocia / zatrudnienia i rozwoju umiejętności osób wykluczonych

Wszystkie wizyty studyjne oraz spotkania z uczestnikami i partnerami projektu odbyły się w Gdyni i Pucku

Podczas obecnych warsztatów projektu (szóstych) podsumujemy i ocenimy idee wytworzone podczas 5-tych warsztatów (kwietniowych) oraz skupimy się na utworzeniu nowych idei projektowych w dwóch zasadniczych tematach:

1. Aktywne starzenie się i zapobieganie bierności osób starszych

2. Jak motywować? - praca z osobami społecznie wykluczonymi i niepełnosprawnymi (bezrobocie / zatrudnienie), w tym z aspektami przedsiębiorczości społecznej, integracji i edukacji.

Warsztaty wrześniowe i wizyty studyjne będą miały miejsce w Elblągu i podczas nich odwiedzimy pierwszego dnia m.in.:

  • CSE ŚWIATOWID - Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID w Elblągu
  • UTWION - UNIWERSYTET III WIEKU I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ELBLĄGU
  • ESWIP - ELBLĄSKIE STOWARZYSZENIE WSPIERANIA INICJATYW POZARZĄDOWYCH
  • ERKON - ELBLĄSKA RADA KONSULTACYJNA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Drugi dzień to głównie praca warsztatowa – podczas, której w międzynarodowym gronie będziemy wspólnie tworzyć nowe idee projektowe w dwóch grupach zadaniowych.

Prosimy o wcześniejsze dokonanie rejestracji do dn. 17.09.2018 r. poprzez odesłanie załączonego formularzu kontaktowego i potwierdzenie telefonicznie pod nr telefonu +48 600 280 716 lub +48 509 773 620.

Dołączone pliki:

Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk