Dyplomacja publiczna w praktyce

Dyplomacja publiczna na lokalnym poziomie jest żywa i ma bardzo praktyczny wymiar. Budowaniu komunikacji i współpracy służą organizowane przez nasze Stowarzyszenie wizyty przedstawicieli organizacji pozarządowych i lokalnych samorządów z Obwodu Kaliningradzkiego FR w polskich gminach członkowskich Stowarzyszenia. W maju br. odbyła się już druga taka wizyta -  w gminie wiejskiej Górowo Iławeckie zaprezentowano polskie doświadczenia w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Zachwyt uczestników wizyty wzbudziła m.in. działalność Ośrodka BARKA w Górowie Ił., liczymy, że nawiązane tam kontakty przerodzą się  w nowe projekty. W najbliższy piątek, 24 sierpnia - czas na kolejną wizytę, tym razem w Nidzicy. Samorządowcy z Bagrationowska, Guriewska, Pionierskiego i in. zapoznają się z działaniami na rzecz ochrony miejsc pamięci z czasów I wojny światowej. To potencjalna platforma przyszłej współpracy. W planie są również spotkania poświęcone spółdzielczości socjalnej ; być może nasze gminy zgłoszą zainteresowanie innymi tematami.

Możliwości jest dużo, wiec mamy nadzieję na kontynuację takiej współpracy.


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk