I SAMORZĄDOWE FORUM GOSPODARKI ODPADAMI

I SAMORZĄDOWE FORUM GOSPODARKI ODPADAMI

Szanowni Państwo,

Gdańska Fundacja Wody wraz z Urzędem Miejskim w Gdańsku organizują "I Samorządowe Forum Gospodarki Odpadami" - Ogólnopolski system segregacji odpadów w praktyce samorządów.

 

Wprowadzenie od 1 kwietnia 2018 Ogólnopolskiego Systemu Segregacji Odpadów, zainicjowało potrzebę wymiany doświadczeń przez praktyków. Gdańska Fundacja Wody pod patronatem merytorycznym Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku podjęła się organizacji I Samorządowego Forum Gospodarki Odpadami.

Tematem wiodącym tegorocznego Forum, które w założeniu rozpoczyna cykl dorocznych spotkań, będzie ogólnopolski system segregacji odpadów w praktyce samorządów. Omówione zostaną m.in. kwestie związane z gospodarką odpadami w obszarze gmin, in-house w gminach, ogólnopolskim systemem segregacji, poziomami odzysku surowców oraz idea circular economy.

Forum zostanie zrealizowane jako dwudniowe szkolenie, w dniach 4 – 5 czerwca 2018 roku. Na pierwszy dzień zaplanowano wystąpienia specjalistów, omawiające aktualne przepisy dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi oraz doświadczenia i praktyki. Na drugi dzień – dwie równolegle przebiegające wizyty studyjne: w Zakładzie Utylizacyjnym Sp. z o.o. w Gdańsku i na Instalacji Termicznego Przekształcania Osadów Ściekowych w Gdańsku.

Dodatkowymi elementami promującymi Miasto Gdańsk będą: wizyta w Europejskim Centrum Solidarności, spacer po Głównym Mieście w Gdańsku oraz wejście na Zbiornik Wodny Kazimierz w Gdańsku – Sobieszewie.

Zapisy zostały przedłużone, a karty zgłoszeń można przesyłać do 18 maja 2018

Mogą Państwo również zapisać się mailowo na adres sekretariat@gfw.pl, a kartę zgłoszenia przesłać w terminie późniejszym.

Wszelkie informacje o forum znajdują się na stronie organizatorów:
http://gfw.pl/szkolenia/i-samorzadowe-forum-odpadowe/ 
 


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk