Zaproszenie do udziału w projekcie zatrudnienia młodzieży w ramach EFS

Zaproszenie do udziału w projekcie zatrudnienia młodzieży w ramach EFS

Szanowni Państwo,
na prośbę jednego z naszych partnerów z Gminy Hassleholm (Szwecja) chcielibyśmy Państwu zaproponować udział w projekcie międzynarodowym i zaprosić do udziału w przygotowaniu aplikacji  projektowej w ramach programu EFS pod nazwą  "zatrudnienie młodzieży":

Wiecej informacji pod linkiem:

https://www.esf.se/sv/Vara-fonder/Socialfonden1/Utlysningar/Samtliga-utlysningar-per-region/A-coordinated-transnational-call-for-proposals-in-the-field-of-Social-Economy-Inclusion-Youth-Employment-and-Migrants/

Projekt został zarejestrowany pod następującym linkiem: https://ec.europa.eu/esf/transnationality/TPI-1682

W załączeniu znajdą Państwo "Podsumowanie jednej strony" szwedzkiego pomysłu na projekt. Partnerzy Szwedzcy poszukują partnera w Polsce, który chciałby nawiązać współpracę w sprawie projektu obejmującego opracowanie metody docierania do młodzieży NEET „wykluczonej” oraz stworzenia centrum przedsiębiorczości dla tego typu młodzieży.

Obecnie poszukiwane są gminy lub wyspecjalizowane jednostki zajmującej się kwestiami zatrudnienia. Jeśli jednostki zainteresowane dysponują doświadczeniem z projektami EFS, jest to duża zaleta.

O programie - Europejski Fundusz Społeczny (EFS) jest jednym z pięciu głównych funduszy, poprzez które Unia Europejska wspiera rozwój społeczno-gospodarczy wszystkich krajów członkowskich. Jego zasoby finansowe inwestuje się w ludzi, szczególnie tych, którzy mają trudności ze znalezieniem pracy. Jeżeli szukasz informacji o Programie Kapitał Ludzki 2007-2013, przejdź do serwisu www.efs.20072013.gov.pl

Czy koszt partnerów międzynarodowych może być pokryty przez program?
Obaj partnerzy będą występować o finansowanie do krajowych organów EFs. Następnie zostanie sformułowana "umowa o współpracy ponadnarodowej" w sprawie wspólnych / wspólnych działań.

Jakie są kryteria kwalifikacyjne dla polskich partnerów?
Reguły kwalifikacji organizacji dostępne na stronie programu

Jaka jest forma finansowania projektu?
Projekty są w 100% finansowane w Szwecji i Polsce, ale proszę przejrzeć polskie zasady. Będą to dwa odrębne budżety / projekty. Uważamy, że finansowanie powinno obejmować około 3 członków personelu, ponadnarodowe/krajowe działania i udogodnienia / sprzęt dla zespołu.

Ilu i jakich partnerów poszukiwanych?
Wystarczy jeden partner z każdej z gmin lub ich wyspecjalizowanych działów.

Jaki będzie budżet projektu?
W tym naborze budżet wynosi 50 milionów SEK w Szwecji i 10 milionów SEK za konkretny temat zatrudnienia młodzieży, Partnerzy Szwedzcy prawdopodobnie wnioskują o około 3 miliony.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z jednostka odpowiedzialną za aplikację:

Ola Hall, ola.hall@hassleholm.se.

Therese Almqvist, therese.almqvist@hassleholm.se

Ludvig Einarsson, ludvig.einarsson@skanenordost.se

Dołączone pliki:Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk