Start projektu FilmNet

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprezentować kolejny projekt , w którym uczestniczy nasze Stowarzyszenie w ramach programu współpracy transgranicznej Płd. Bałtyk. Jest to projekt pn. „FilmNet” (South Baltic Film and Culture Network), został on zatwierdzony przez Komitet Sterujący Programu w listopadzie 2017 r. w 5 priorytecie. W dniach 28 lutego - 02 marca 2018 działalność projektu zaunagurowano Konferencją Startową w Elblągu, połączoną z wizytą studyjną dla partnerów w Gdyni.

Celem projektu jest wzmocnienie zdolności do współpracy transgranicznej instytucji i organizacji z sektora filmu i edukacji filmowej. W wyniku podejmowanych działań ma powstać otwarta sieć organizacji filmowych (gdzie będzie mogła przystąpić każda instytucja / organizacja zajmująca się działalnością filmową lub edukacją filmową), partnerzy projektu będą mieli okazję wzmocnić swoje możliwości i umiejętności w zakresie międzynarodowej współpracy transgranicznej dzięki takiemu instrumentowi jak „job shadowing”, zostanie zainicjowana szeroka dyskusja nad pojęciem „bałtyckiej tożsamości” poprzez pokaz wybranych filmów. To tylko niektóre z proponowanych przez projekt działań.

Liderem projektów jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, obok naszego Stowarzyszenia partnerami są Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, szwedzka organizacja „Reaktor Sydost, Centrum Kultury w Gargżdai (Litwa) oraz Instytut Nowych Mediów z Rostoku (Niemcy). Partnerem Stowarzyszonym jest Stowarzyszenie Officyna ze Szczecina.

Projekt będzie trwał 24 miesiące i zakończy się 31 stycznia 2020 roku.

Zapraszamy do współpracy i udziału w wydarzeniach projektowych.


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk