Program Polska-Rosja - prace ruszyły

W dniu 28 grudnia 2017 roku polski Rząd dał zielone światło i prace nad uruchomieniem pierwszego konkursu projektów ponownie ruszyły. Program zatwierdzono właściwie w ostatnim możliwym momencie, ale to już historia z Happy endem. Teraz nasze samorządy, organizacje i instytucje, które spełniają warunki  dotyczące ubiegania się o dofinansowanie projektów mogą skupić się nad opracowywaniem swoich propozycji projektowych. Przypominamy, że mowa jest o dofinansowaniu działań w maksymalnej kwocie 2,5 mln € co nie powinno przykroczyć 90% wartości kosztów kwalifikowalnych.  Dodatkowym atutem jest zaliczkowanie projektów, co znacznie ułatwia ich realizację.

Z uwagi na charakter Programu warunkiem koniecznym jest posiadanie partnera rosyjskiego z terenu Obwodu Kaliningradzkiego. Projekty będa mogły być realizowane przez 24 miesiące. Z naszych informacji wynika, że największą popularnością cieszą się działania na rzecz ochrony dziedzictwa historycznego i naturalnego oraz na rzecz ochrony środowiska.

Przedstawiciel naszego Stowarzyszenia uczestniczy w pracach Komitedtu Sterującego Programem jako obserwator. Będziemy więc mogli informować Państwa o nowinkach Programu na bieżąco.


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk