Zaproszenie na drugie warsztaty green growth w Køge (Dania)

Zaproszenie na drugie warsztaty green growth w Køge (Dania)

Szanowni Państwo,

w imieniu  Partnerów Projektu SBPIN - South Baltic Public Innovators Network STHB.05.01.00-SE-0039/16 realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk w partnerstwie z organizacjami ze Szwecji i Danii w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Południowy Bałtyk pragniemy serdecznie zaprosić Państwa reprezentantów do bezpłatnego uczestnictwa w czwartych warsztatach projektowych poświęconych „zielonemu wzrostowi”, które odbędą się  w dniach 29-31.01.2018 r. w Gminie Koge, Dania.

Cel warsztatów:

Warsztaty mają na celu przygotowanie lokalnych aktorów do bardziej aktywnego uczestnictwa w sieciach współpracy międzynarodowej, zapewniając im możliwość bezpośrednich kontaktów z partnerami z Danii i Szwecji.

Tematem czwartego warsztatu będzie współpraca w obszarze „zielonego” wzrostu, a w szczególności omówione zostaną:

1) Mobilność

Co może zostać zrobione przez gminę (naszą organizacje)? Zaangażowanie uniwersytetów, mieszkańców i analiza co może zadziałać i zostać zastosowane w praktyce •Wszystkie środki transportu; przemieszczanie się/ nie przemieszczanie się, np. praca w domu •Promocja „zielonej” mobilności, jakie rodzaje usług mogą być zaoferowane? Handel detaliczny, produkty związane z parkowaniem (np.zintegrowany system biletów pociągowych, itd.) •Infrastruktura przystosowana do rowerów- jak promować coś co nie jest popularne( we wszystkich krajach) i tym samym zmienić sposób myślenia mieszkańców.•Rozwiązania typu „parkuj i jedź” oraz carpooling- jako promocja możliwości „hop on/ hop off” dla podróżujących korzystających z aplikacji •Jazda samochodem przez kilka osób oraz dzielenie się rowerem •Analiza i testowanie

2) Zagospodarowanie odpadami

Kreowanie świadomości polityków i mieszkańców Wyzwania związane z brakującą w Polsce infrastrukturą, taką jak partnerstwa publiczno- prywatne Zaangażować w zagospodarowanie odpadami inne przedsiębiorstwa niż tylko sektor MŚP, np. farmy, organizacja agroturystyczne, czy duże przedsiębiorstwa.

Gdzie pozostałe produkty mogą zostać wykorzystane w najlepszy sposób- kontrola i analiza. Stworzenie dostępności dla innych i pokazanie potencjału biznesowego. Np. stworzenie bazy danych bądź platformy, na której będą umieszczane pozostałe produkty dla różnych, lokalnych przedsiębiorstw, jak mogą uzyskać do nich dostęp, jakie są koszty, itd.

3) Strategiczne planowanie energetyczne

Kontrola, ocena i wdrażanie: Jakie są możliwości (lokalnie) i jaka jest potrzeba korzystania z różnych technologii?, Dokonać rozeznania możliwych działań w celu redukcji emisji szkodliwych zanieczyszczeń- ocenić działania i ich potencjalny wpływ: Znaleźć odpowiedni temat do pracy, np. czy znajduje się tam biomasa. Czy istnieją możliwości postawienia elektrowni wiatrowej bądź paneli fotowoltaicznych? Opracować narzędzie wspierające proces decyzyjny- z uwzględnieniem słabości, dobrych praktyk i wyzwań Tworzenie  metod mapowania do realizacji działań.

Warsztaty te są jednym z elementów cyklu międzynarodowych spotkań prowadzących do rozwoju umiejętności uczestników z różnych regionów – łącznie 6 warsztatów.

Zadaniem uczestników będzie wypracowanie wspólnych, innowacyjnych pomysłów w jaki sposób lokalne samorządy (w tym przypadku – uczestniczące w pracach warsztatu) mogą sprostać tego typu wyzwaniom przy wykorzystaniu możliwości, jakie niesie międzynarodowa współpraca za pomocą wsparcia  takich instrumentów jak Program Południowego Bałtyku.

Warsztaty te są jednym z elementów cyklu międzynarodowych spotkań prowadzących do rozwoju umiejętności uczestników z różnych regionów.

Uczestnicy zgodnie z programem wydarzenia będą zobowiązani do uczestnictwa w wyżej wymienionych warsztatach w języku angielskim (wymagany poziom komunikatywny)> Pracownicy Stowarzyszenia zapewnia wsparcie jezykowe podczas trwania całych warsztatów.

Więcej informacji o SBPIN znajduje się na stronie: www.sbpin.eu oraz

http://eurobalt.org.pl

www.facebook.com/stowarzyszenie.euroregion.baltyk/?ref=bookmarks

Dodatkowe informacje o wyjeździe zostaną rozesłane do zarejestrowanych uczestników na dwa tygodnie przed spotkaniem. Liczy się kolejność zgłoszeń – liczba miejsc ograniczona!

Kogo szukamy? Poszukujemy obecnie – 8 reprezentantów Gmin członkowskich - Liczy się kolejność zgłoszeń

Zgłoszenia należy kierować do: paulina.lieder@euroregionbaltic.eu lub zuchowski@eurobalt.org.pl

Prosimy o wcześniejsze dokonanie rejestracji do dn. 20 grudnia 2017 r. poprzez odesłanie załączonego formularzu zgłoszeniuowego i potwierdzenie telefonicznie pod nr telefonu +48 509 773 620.

Zapraszamy do udziału!

Dołączone pliki:
Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Lipiec 2021
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 1
2
3
4
5
6
7
8

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk