Zaproszenie na konferencję CaSYPoT

Zaproszenie na konferencję CaSYPoT

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji projektowej CaSYPoT- Capacity Building for Strategic Youth Policy and Transnational Cooperation (Budowanie potencjału na rzecz Strategii Polityki Młodzieżowej i Współpracy Transgranicznej), która odbędzie się w Słupsku w dniu 12 grudnia 2017 roku.

Konferencja będzie poświęcona prezentacji wyników ankiety przeprowadzonej wśród młodzieży w gminach partnerskich w Polsce, Rosji, Szwecji oraz na Litwie, a także porównaniu sytuacji młodzieży w krajach Euroregionu Bałtyk.

Ankieta została opracowana  w oparciu o szwedzkie badanie LUPP (lokalny monitoring polityki wobec młodzieży) organizowanego przez Szwedzką Agencję ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich w porozumieniu z przedstawicielami miast. Badanie gromadzi informacje  o wpływie demokracji, pracy, zdrowia, rekreacji i sytuacji w szkole, a także o przyszłości młodzieży w gminie. Pozwala zrozumieć, jak wygląda sytuacja młodych ludzi i w konsekwencji umożliwia rozwinięcie skutecznej polityki młodzieżowej w oparciu o współpracę między różnymi  instytucjami i organizacjami. Projekt CaSYPoT umożliwił testowanie tej metody na arenie międzynarodowej w obszarze Euroregionu Bałtyk.

Obecność przedstawicieli samorządów lokalnych jest kluczowa dla realizacji celu, jakim jest wspieranie budowania lokalnych polityk młodzieżowych i skutecznego radzenia sobie z wieloma wyzwaniami w tym w obszarach z jakimi borykają się lokalne społeczności. Będziemy zaszczyceni mogąc Państwa gościć na naszej konferencji.

Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie tego zaproszenia i wydelegowanie przedstawicieli Rady Młodzieżowej oraz organizacji pozarządowych w Państwa Gminie do wzięcia udziału w konferencji.

W załączniku znajduje się formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić i wysłać na adres: Agata.Ludwiczak@euroregionbaltic.eu

Dołączone pliki:
Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk