CTCC - Creative Traditional Companies Cooperation - drugie spotkanie

CTCC - Creative Traditional Companies Cooperation - drugie spotkanie

W dniach 19-20 października br. w Kłajpedzie na Litwie w Parku Naukowo-Technologicznym w ramach projektu CTCC – Współpraca PrzedsiębiorstwTradycyjnych i Kreatywnych odbyło się drugie spotkanie partnerów projektu (lista instytucji poniżej). 

 

Pierwszego dnia omawiano działania związane z zadaniami i obowiązkami wynikającymi z roli poszczególnych partnerów, omawiano m.in. sprawy finansowe projektu, raportowanie, obieg dokumentów, wymagania ciążące na partnerach, wewnętrzną komunikację. Było to spotkanie robocze, które pozwoliło na wyjaśnienie zawiłych elementów na etapie wdrażania pierwszych działań. Ponadto omówiono zadania związanie ze zbieraniem informacji dotyczących tradycyjnych i kreatywnych firm z obszaru działania wszystkich partnerów.  Jest to istotny punkt całego projektu, który ma wyeliminować trudne i problematyczne obszary współpracy międzysektorowej firm tradycyjnych i kreatywnych. W tym celu zostaną stworzone dwie ankiety z pytaniami. Pierwsza z nich będzie dotyczyła pozyskania informacji ogólnych o przedsiębiorstwach w danych krajach, czym zajmą się partnerzy projektu. Natomiast druga ankieta będzie poświęcona pogłębionym informacjom o MŚP, na które odpowiedzi udzielą przedsiębiorstwa biorące udział w projekcie CTCC. Na podstawie zebranych informacji dokonany zostanie wybór firm z dwóch sektorów, dla których prowadzone będą warsztaty, szkolenia i konferencje. Pierwsze z działań zaplanowane są na styczeń 2018 w Kalshamn, w Szwecji. Na to spotkanie wyjadą przedstawiciele MŚP z obszaru naszego działania, tj. województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, którzy będą mieli okazję odbyć spotkanie z jednostkami MŚP z terenu Szwecji, Danii, Polski, Litwy i Niemiec.

Podczas drugiego dnia w Kłajpedzie odbyła się wizyta studyjna w Centrum Kreatywnym „Pilies dirbtuves” - nowo otwartej placówce skupiającej firmy z obszaru sektora kreatywnego. Wspiera ona działalność firm litewskich chcących zaistnieć na rynku by rozpowszechniać produkty wykraczające poza komercyjny charakter. W tym centrum znalazły swoje miejsce osoby zajmujące się m.in malarstwem, garncarstwem, renowacją mebli, czy szyciem odzieży.  Centrum jest w fazie rozwoju i do współpracy zaprosi więcej osób uprawiających wolne zawody.

Spotkanie w Kłajpedzie zakończono z deklaracją dalszej, intensywnej pracy na rzecz działań dla branży MŚP sektora tradycyjnego i kreatywnego.

Lista partnerów:

  1. Hochschule Wismar, University of Applied Sciences: Technology, Business and Design, Niemcy
  2. Season of Creativity e.V., Niemcy
  3. Public Institution Rietavas Tourism and Business Information Centre, Litwa
  4. Association Rietavas Women Employment Centre, Litwa
  5. Klaipeda Science and Technology Park, Litwa
  6. Media Dizajn, Szczecin
  7. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Gdynia
  8. Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk, Elbląg
  9. Blekinge Institute of Technology, Szwecja

Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk