Zaproszenie na drugie warsztaty w Kristianstad

Zaproszenie na drugie warsztaty w Kristianstad

Szanowni Państwo,

w imieniu  Partnerów Projektu SBPIN - South Baltic Public Innovators Network STHB.05.01.00-SE-0039/16 realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk w partnerstwie z organizacjami ze Szwecji i Danii w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Południowy Bałtyk pragniemy serdecznie zaprosić Państwa reprezentantów do bezpłatnego uczestnictwa w drugich warsztatach projektowych poświęconych „Niebieskiemu wzrostowi”, które odbędą się  w dniach 20-23.11.2017 r. w Krinova w Kristianstad, Szwecja

CEL: Warsztaty mają na celu przygotowanie lokalnych aktorów do bardziej aktywnego uczestnictwa w sieciach współpracy międzynarodowej, zapewniając im możliwość bezpośrednich kontaktów z partnerami z Danii i Szwecji.

TEMAT: Kontynuacja pracy w dziedzinie „niebieskiego” wzrostu, czyli problemów i wyzwań w zakresie wód, tych podziemnych, śródlądowych oraz morskich.

W trakcie spotkania uczestnicy zapoznają się z opracowanymi przez zewnętrznego eksperta pomysłami projektowymi stworzonymi przez uczestników pierwszego warsztatu, omówione zostaną możliwe sposoby ich finansowania oraz dalsze etapy budowy projektu. W trakcie warsztatu będą miały miejsce praktyczne wizyty studyjne, które będą stanowiły inspiracje do kolejnych idei projektowych, a także prace warsztatowe nad nowymi pomysłami, które będą stanowić odpowiedź na wspólne wzywania zidentyfikowane przez partnerów. Oprócz tego dla zainteresowanych przedstawicieli gmin możliwe będą indywidualne spotkania z władzami gmin szwedzkich w celu nawiązania współpracy.

Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z dorobkiem poprzednich warsztatów oraz na ich podstawie wypracować innowacyjne pomysły w jaki sposób lokalne samorządy, jednostki i organizacje lokalne (w tym przypadku – uczestniczące w pracach warsztatu) mogą sprostać wspólnym problemom przy wykorzystaniu możliwości, jakie niesie międzynarodowa współpraca przy wsparciu takich instrumentów jak Program Południowego Bałtyku.

Warsztaty te są jednym z elementów cyklu międzynarodowych spotkań prowadzących do rozwoju umiejętności uczestników z różnych regionów – łącznie 6 warsztatów.

Warsztaty będą zawierać następujące treści:
- Zwiększenie lokalnych umiejętności w zakresie rozwoju zdolności projektowych, zdolności innowacyjnych i dialogu międzykulturowego;
- Przygotowanie uczestników do przeznaczenia zasobów na zwiększenie zaangażowania w sieciach transgranicznych i międzynarodowych;
- Dyskusja o dziedzictwie, wspólnej tożsamości i kulturze z uczestnikami w celu zwiększenia świadomości i zainteresowania naszą wspólną tożsamością;
- Omówienie, jak uczestnicy projektu i sieć mogą wpływać na decyzje i / lub polityki (regionalne, krajowe i unijne) mające wpływ na lokalne podmioty i ich rozwój.

Warsztaty będą miały formę „from lunch to lunch”, a więc przewidywany początek spotkania w dn. 20.11.2017 w godzinach popołudniowych oraz zakończenie w dn. 23.11.2017 do południa.

Więcej informacji o SBPIN znajduje się na stronie: www.sbpin.eu oraz http://eurobalt.org.pl
Dodatkowe informacje o wyjeździe (w tym szczegółowy plan wyjazdu, agenda spotkania, lista uczestników) zostaną rozesłane do zarejestrowanych uczestników na dwa tygodnie przed spotkaniem.

Kogo szukamy? Poszukujemy obecnie – 8 reprezentantów Gmin członkowskich - Liczy się kolejność zgłoszeń

Prosimy o wcześniejsze dokonanie rejestracji do dn. 16 października 2017 r. poprzez odesłanie załączonego formularzu kontaktowego na adres mailowy: paulina.lieder@euroregionbaltic.eu lub zuchowski@eurobalt.org.pl i potwierdzenie telefonicznie pod nr telefonu +48 509 773 620.

Dołączone pliki:Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk