Samorząd przyjaznych energii- konkurs edycja 2017

Samorząd przyjaznych energii- konkurs edycja 2017

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu pn. SAMORZĄD PRZYJAZNYCH ENERGII, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Przemysłu i Rozdziału Energii Elektrycznej z siedzibą w Poznaniu, zwane dalej w skrócie PTPiREE.

Jeżeli Państwa samorząd zrealizował ciekawą inicjatywę z zakresu energetyki zapraszamy do zgłoszenia projektu do konkursu. Na laureatów czeka pula nagród w wysokości 90 tysięcy złotych oraz tytuły „Samorządu przyjaznego energii”. Ze zgłoszonych inicjatyw firmy energetyczne wyróżnią 6 samorządów z całej Polski.

 • Kto się może zgłosić?
  Każda jednostka samorządu terytorialnego.
 • Jakie projekty będą brane pod uwagę?
  W konkursie mogą wziąć udział wszystkie samorządy, które mogą pochwalić się projektami wspierającymi stabilność dostaw energii elektrycznej, walkę ze smogiem oraz rozwój elektromobilności.
 • Co będzie oceniane?
  Przykłady dobrej współpracy samorządów i firm energetycznych, zwiększające niezawodność dostaw, efektywność energetyczną, przeciwdziałających powstawaniu smogu oraz rozwijające sieć punktów ładowania samochodów elektrycznych.
 • Jak się zgłosić?
  Przesyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy (zakładka: zgłoszenie) na adres: Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, ul. Wołyńska 22, 60-637 Poznań
 • Do kiedy można przesyłać formularze?
  Na zgłoszenia czekamy do 15 września 2017 r.
 • Czy za udział trzeba zapłacić?
  Nie. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z koniecznością ponoszenia jakichkolwiek kosztów przez samorząd.
 • Kiedy będą wręczone nagrody?
  Laureaci zaproszeni zostaną na uroczystą galę, towarzyszącą konferencji dla samorządów w październiku 2017 r.
 1. Każdy z laureatów Konkursu otrzymuje nagrodę - grant inwestycyjny o wartości 15.000,00 złotych.
 2. Grant zostanie wykorzystany na dalsze inwestycje na terenie danej gminy uzgodnione pomiędzy laureatem i Organizatorem Konkursu w oparciu o potrzeby danej jednostki samorządu terytorialnego.
 3. Realizacja uzgodnionego między laureatem i Organizatorem Konkursu sposobu wykorzystania grantu leży w kompetencji stosownych władz zwycięskiej jednostki samorządu terytorialnego.

 Dane szczegółowe

 1. Rozstrzygnięcie Konkursu przez Kapitułę Konkursu nastąpi do dnia  15 października 2017 r.
 2. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane do końca października 2017 roku na stronach internetowych Organizatora: www.ptpiree.pl, www.konkurs.ptpiree.pl, na co uczestnicy wyrażają zgodę biorąc udział w Konkursie.

Więcej informacj znajduje się na stronie konkursu:
http://konkurs.ptpiree.pl/o-konkursie

***

„Udział w konkursie dał nam szanse na pokazanie naszych działań w zakresie efektywności energetycznej i doświadczeń, które staramy się jak najlepiej wykorzystać. Zdecydowaliśmy się zgłosić do konkursu projekty, które naszym zdaniem mają duży wpływ na promocję Gminy, ukazując nasze dobre relacje z przedsiębiorstwami energetycznymi działającymi na naszym terenie.”
Robert Starzyński, wójt Gminy Sulików

„Naszą gminę doceniono za podejmowanie działań na rzecz poprawy niezawodności dostaw energii elektrycznej. Otrzymany grant przeznaczymy na wymianę  lamp oświetlenia ulicznego, nowoczesne oprawy z energooszczędnym źródłem światła typu LED oraz dalsze projekty w zakresie bezpieczeństwa  dostaw energii.”
Wacław Ligęza, Burmistrz Bobowej.

„Cieszymy się, że dostrzeżono nasze działania, które sprzyjają nowoczesnym i ekologicznym inwestycjom. Dobrym przykładem jest modernizacja systemu ciepłowniczego Rypina, polegająca m.in. na wykorzystaniu kogeneracji, która przyniosła szereg korzyści.”
Paweł Grzybowski, burmistrz Rypina

„Nagroda finansowa wspomoże przygotowania kolejnej parceli terenów pod inwestycje przemysłowe w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lubartowie. Nagrodę, jako częściowy wkład, wykorzystamy na ten cel.”
Janusz Bodziacki, burmistrz Lubartowa

Dołączone pliki:
Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk