Bartoszyce w programie Interreg Płd.Bałtyk

Bartoszyce w programie Interreg Płd.Bałtyk

W Bartoszycach ruszyły badania ankietowe młodzieży gimnazjalnej. Jest to realizacja jednego z działań  w ramach projektu CASYPot (Capacity Building for Strategic Youth Policy and Transnational Cooperation), finansowanego ze środków programu Interreg płd.Bałtyk.

Projekt ten ma na celu budowanie zdolności instytucjonalnej i kompetencyjnej władz lokalnych niedoświadczonych w działaniach transgranicznych, poprzez włączenie ich do partnerstwa pod przewodnictwem doświadczonych instytucji i pokazanie korzyści wynikających współpracy transgranicznej szczególnie w dziedzinie działań ukierunkowanych na problematykę młodzieży (np. migracja młodzieży do dużych ośrodków metropolitarnych, wczesne porzucanie edukacji etc.). W oparciu o wyniki tych badań i przy wykorzystaniu szwedzkiej metodologii zostaną wypracowane długoterminowe założenia polityki miasta na rzecz młodzieży; umożliwi to lokalnym władzom podejmowanie takich działań, które rzeczywiście będą miały wpływ na poprawę sytuacji młodzieży w mieście.

Miasto Bartoszyce jest jednym z partnerów w tym projekcie , razem z m.in.  Stowarzyszeniem Gmin RP Euroregion Bałtyk i Radą Regionalna w Kalmarze. Przedstawiciele partnerstwa projektowego odwiedzili Bartoszyce już w marcu br. , ankietowanie to kolejne działanie projektowe.

Więcej szczegółów w tym relacja zdjeciowa pod linkiem:

http://bartoszyce.pl/24826/ruszyl-etap-badan-ankietowych-w-ramach-miedzynarodowego-projektu-casypot/

Władzom miasta i zaangażowanym instytucjom życzymy sukcesów i osiągnięcia wszystkich założonych celów.


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk