STG - „Liderzy Bałtyku – Energia Młodej Europy” - zaproszenie do udziału w projekcie

 STG - „Liderzy Bałtyku – Energia Młodej Europy” - zaproszenie do udziału w projekcie

Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk (STG) przy wsparciu Stałego Międzynarodowego Sekretariatu Euroregiou Bałtyk (SMS ERB) działający przy STG zapraszają przedstawicieli rad młodzieżowych Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego do wzięcia udziału w projekcie Liderzy Bałtyku – Energią Młodej Europy (LB-EME) w okresie od maja do września 2017.

Zadaniem projektu LB-EME jest zwiększenie dostępu do wiedzy na temat współpracy międzynarodowej regionu Morza Bałtyckiego, poprzez uczestnictwo pięciu młodych osób w Forum Strategii Bałtyckiej oraz promocję wydarzenia wśród członków (Liderów Społecznych) rad młodzieżowych Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego w okresie od kwietnia do września 2017.

Uczestnicy będą brali udział w następujących wydarzeniach:

  1. Konferencja młodzieżowa w Elblągu odbędzie się w maju 2017 roku dla 20 przedstawicieli rad młodzieżowych w siedzibie Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu Bałtyk.
    Tematem szkolenia będzie Strategia Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego, budowa poczucia tożsamości regionalnej, stworzenie i poszerzanie więzi, rozprzestrzenianie wiedzy i doświadczeń z działań transgranicznych. Podniesienie umiejętności komunikowania się w środowisku międzynarodowym oraz wykorzystanie znajomości języka angielskiego, rozwój umiejętności interpersonalnych. Rozwój Polityki Młodzieżowej.
  2. Udział 5 przedstawicieli Rad Młodzieżowych we wspólnym posiedzeniu Zarządu STG i Prezydium ERB w Elblągu zaplanowanym w dniach 22-23.05.17 – prezentacja projektu i jego polskich uczestników wśród decydentów władz samorządowych z gmin członkowskich Stowarzyszenia oraz Międzynarodowego Prezydium Euroregionu Bałtyk.
  3. Bezpłatny Udział w konferencji młodzieżowej w Berlinie dla 5 osób przedstawicieli Rad Młodzieżowych w czerwcu 2017. Tematem konferencji będzie rozwój dialogu międzykulturowego oraz wzajemnego zrozumienia, poszanowania i poznanie warunków, wyzwań z jakimi muszą się mierzyć młodzi ludzie w krajach Morza Bałtyckiego
  4. Bezpłatny udział w dorocznym FORUM SUERMB w Berlinie dla 5 przedstawicieli Rad Młodzieżowych w czerwcu 2017 roku. Tematem seminarium tematycznego na FORUM będzie rozwój Strategii Polityki Młodzieżowej dla obszaru Morza Bałtyckiego. Wypracowanie konkretnych narzędzi do zaangażowania młodych ludzi z lokalnych środowisk w działaniu na rzecz regionów.
  5. Bezpałtny udział w seminarium młodzieżowym podczas Forum SUERMB i konferencji młodzieżowej ERB, UBC i BSSSC  w Berlinie dla 5 osób w czerwcu 2017. Tematem seminarium i konferencji będzie praktyczne wykorzystanie nabytych umiejętności i wiedzy, rozszerzenie kontaktów i powstanie sieci współpracy wśród młodzieży.
  6. Udział w spotkaniu podsumowującym w Elblągu wrzesień 2017 roku dla 20 uczestników Rad Młodzieżowych. Podzielenie się zdobytą wiedzą na tematy poruszane podczas wcześniejszych wydarzeń w Elblągu i Berlinie oraz przeprowadzenie ankiety ewaluacyjnej. Zaplanowanie dalszych działań w związku z możliwością przygotowania wspólnego projektu strategicznego w ramach Programu Erasmus+.
  7. Udział w realizacji filmu dokumentalnego promującego działania projektowe w tym zwłaszcza udział w Forum SUERMB, seminarium i konferencji w Berlinie w dniach 12-14.06.2017

Przyjmowanie zgłoszeń, weryfikacja ich zgodnie z załączonym regulaminem uczestnictwa. Kryterium wyboru uczestników będzie zamieszkanie w województwie warmińsko- mazurskim, wykazanie aktywności społecznej, dobra znajomość języka angielskiego.

Regulamin uczestnictwa  dostępny na stronie: www.eurobalt.org.pl

W przypadku dodatowych pytań prosimy o kontakt z pracoiwnikiem Stowarzyszenia - pod numerem telfonu: +48 881 060 535

W załączeniu:

1. ZAPROSZENIE
2. REGULAMIN UCZESTNICTWA

Dołączone pliki:Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk