STG - Poszukiwani partnerzy w projekcie dot. budownictwa mieszkaniowego w obszarach wiejskich

STG - Poszukiwani partnerzy w projekcie dot. budownictwa mieszkaniowego w obszarach wiejskich

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Państwa w związku z zapytaniem skierowanym do Stowarzyszenia dot. poszukiwania przyszłych partnerów i ich uczestnictwa w idei projektu, który jest tworzony i będzie złożony w ramach środków programu Europa dla obywateli.

Do Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk wpłynęła oferta współpracy projektowej ze strony władz sześciu szwedzkich miast regionu Västra Götaland (Essunga, Grästorp, Götene, Lidköping, Skara i Vara – V6).

PROGRAM: Europa dla obywateli, Działanie: 2.2 Sieci Miast

GŁÓWNY CEL PROJEKTU: Wymiana doświadczeń i wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego zwiększających integrację na obszarach wiejskich.

REALIZACJA PROJEKTU:

  • wymiana doświadczeń i rozwiązań w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego i stworzenie nowych pomysłów;
  • warsztaty polegające na wymianie wiedzy z podobnymi gminami europejskimi;
  • innowacyjne rozwiązania i metody budowy nowych mieszkań o niskich kosztach utrzymania;
  • dyskusja na temat relacji pomiędzy obszarami wiejskimi i miejskimi i ich potencjału;
  • podjęcie tematu integracji na obszarach wiejskich i eliminacja rozbieżności społecznych.

Przewidywane działania w ramach projektu to seminaria, warsztaty, wykłady  naukowców i ekspertów oraz stworzenie przewodnika i rekomendacji z dalszymi planami dla obszarów wiejskich.

POSZUKIWANI PARTNERZY: Władze miejskie, organizacje społeczeństwa obywatelskiego nienastawione na zysk, stowarzyszenia współpracujące przy tworzeniu sieci miast, podmioty posiadające bogate doświadczenie w oferowaniu innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego na obszarach wiejskich oraz w działaniach na rzecz włączenia społecznego.

CZAS TRWANIA PROJEKTU: od 1 września 2017 r. do 31 marca 2019 r.

DATA WYRAŻENIA ZAINTERESOWANIA: Pomysłodawca projektu prosi o informację chęci nawiązania współpracy, w jak najszybszym terminie.

Termin składania wniosków: 1 marca 2017 r.

W przypadku zainteresowania przystąpieniem do oferowanego partnerstwa projektowego, zachęcam do kontaktu z Panią Heleną Torsell, tel: +46 51231837, email: helenatorsell@vara.se.

W załączeniu znajdziecie Państwo otrzymaną propozycję z szczegółowym opisem przygotowanego projektu oraz zaproszeniem do współpracy w jezyku angielskim i polskim

Dodatkowo, jeżeli uznacie Państwo powyższą propozycję za interesującą dla innych jednostek, proszę o jej dalsze przekierowanie.


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk