STG - Poszukiwani partnerzy w projekcie dot. przebudowy lub rozbudowy małych przystani lub portów

STG - Poszukiwani partnerzy w projekcie dot. przebudowy lub rozbudowy małych przystani lub portów

Szanowna Państwo,

Zwracamy się do Państwa w związku z zapytaniem skierowanym do Stowarzyszenia dot. poszukiwania przyszłych partnerów i ich uczestnictwa w idei projektu, który jest tworzony i będzie złożony w ramach programu środków Europejskich a związany jest z przebudową lub rozbudową małych przystaniu lub portów.

Zwracamy sie do wszystkich zainteresowanych ideą modernizacji lub przebudowy portu lub przystani z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, tak by mogły osiągnąć status Błękitnej Flagi o zapoznanie sie z przedstawionymi informacjami i zachecamy do skorzystania z ofert w niej zawartej.

Do Stowarzyszenia zwróciła się przedstawicielka Instytutu Morskiego w Gdańsku, Pani Grażyna Dembska, która poszukuje gmin/miasta/organizacji/instytucji zaineresowanych przyszłymi działaniami projektowymi w przedstawionej powyżej tematyce. Jest to jednostka współpracująca z Stałym Międzynarodowym Sekretariatem Euroregionu Bałtyk w trakcie prac związanych z przygotowaniem projektu Liquid Energy, który zostanie złożony w obecnym konkursie, tj. do 16 grudnia 2016.

Obecnie razem z Litwinami Lead Partner - Klaipeda University Open Access Centre for Marine Research oraz PP Smiltynes Yachtclub, ( którzy niedawno  zwrócili się do nich w tej sprawie) przygotowują  mały projekt dotyczący modernizacji małych portów i przystani pod kątem uzyskania niebieskiej flagi. Będzie on składany do Południowego Bałtyku w ramach osi priorytetowej 2.
Celem działań jest po przeprowadzeniu badań, opartych na dobrych, międzynarodowych praktykach dot. ochrony wybrzeża z poszanowaniem obszarów chronionych, w celu tworzenia innowacyjnych, przyjaznych środowisku i nie mających podobnych analogicznych działań technicznych na Litwie, które wpłyną na poprawę komunikacji między regionami Kłajpedy i Smiltynė, zwiększając możliwości odwiedzania i korzystania z tych obiektów przez mieszkańców i odwiedzających oraz przyczyniając się do dodatkowej możliwości rozwinięcia działalności przedsiębiorstw na Smiltynes i Neringa ze względu na ułatwienia komunikacyjne.

Twórcy projektu myśla również o przeprowadzeniu  w podobnym zakresie prac w jakimś porcie lub przystani w Polsce. Dlatego zwracamy się z tym do Państwa o rozważenie uczestnictwa w projekcie jeśli myślą Państwo o przygotowaniu swojego portu lub przystani do uzyskania statusu Błękitnej Flagi

Może Państwo mają podobne plany związane z przebudową lub rozbudową swojej przystani lub portu, lub są w stanie wskazać osoby z którymi można kontaktować się w tej sprawie?

Ponieważ termin składania wniosków jest bardzo krótki - 16.12.2016, prosimy o szybką odpowiedź do twórców projektu.

W sprawie wszelkich szczegółów proszę o kontakt bezpośrednio z Panią:
dr Grażyna Dembska
Kierownik Zakładu Ochrony Środowiska
Instytut Morski w Gdańsku
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk

tel. 58 58 598, fax. 58 58 599
e-mail Grazyna.Dembska@im.gda.pl

Instytut Morski w Gdańsku jest jednostką badawczo-rozwojową nadzorowaną przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej. Przez ponad pięćdziesiąt lat Instytut został ściśle związany z gospodarką morską. Instytut prowadzi prace badawcze, projekty naukowe i wdrożeniowe, analizy i oceny. Instytut oferuje konsultacje i usługi w zakresie: morskiej gospodarki transportowej, modernizacji i zarządzania portami morskimi; morską hydrotechniką, oceanografią operacyjną; Monitorowaniem zapobiegania zagrożeniom południowego Bałtyku; gospodarką wodną i inżynierią morską; kształtowaniem i ochroną natury; ekologią morską; zarządzaniem obszarami przybrzeżnymi; ustanowieniem baz danych i monitorowaniem zjawisk ciągłych; nowe technologiami i gospodarką elektroniczna.

W załączniku przedstawiono krótki opis tego, co planują zrobić Litwini - opis w języku angieslkim


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk