Zaproszenie na seminarium „Krajowe uwarunkowanie bezpieczeństwa dostaw wody” 21-23.09.2016 Rumia

Zaproszenie na seminarium „Krajowe uwarunkowanie bezpieczeństwa dostaw wody” 21-23.09.2016 Rumia

Szanowni Państwo, kontynuując prace związane z planami utworzenia wśród naszych gmin członkowskich Grupy zadaniowej ds. Wody oraz realizacją zadań związanych z tematem zwiększenia aktywności wśród zainteresowanych problematyką w dziedzinie wód i ich ochrony poddajemy Państwu do rozważenia możliwość uczestnictwa w seminariumKrajowe uwarunkowanie bezpieczeństwa dostaw wody”, które odbędzie się  21-23 września 2016 w Rumii organizowanym przez Gdańską Fundację Wody.

Udział w szkoleniu jest odpłatny. Więcej informacji na stronach fundacji - http://gfw.pl/  W załączeniu program seminarium, informacje organizacyjne oraz karta zgłoszeniowa na szkolenie)

W ramach szkolenia poruszone zostaną tematy:

 1. Zarządzanie bezpieczeństwem wody – systemy bezpieczeństwa dostaw wody w przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych
 2. Zadania i sposób działania organów PIS w nadzorowaniu zagrożeń związanych z woda przeznaczoną do spożycia przez ludzi
 3. Zakres odpowiedzialności gmin i innych jednostek samorządowych, przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych i pozostałych podmiotów ujmujących i dostarczających wodę w kontekście zaopatrzenia w wodę i zdrowia publicznego
 4. Nadzór nad małymi wodociągami w Niemczech:
  – ramy prawne
  – wymagania dla małych systemów zaopatrzenia w wodę w zależności od ich wielkości
 5. Protokół w sprawie wody i zdrowia:
  – małe systemy zaopatrzenia w wodę jako obszar priorytetowy dla Regionu Europejskiego
  – zbiór narzędzi i dobrych praktyk dla decydentów w zakresie małych systemów zaopatrzenia w  wodę
  – wyniki przeglądu małych systemów zaopatrzenia w wodę w Regionie Europejskim
 6. Obowiązki PWiK i innych podmiotów ujmujących i dostarczających lub wykorzystujących wodę (do celów publicznych lub związanych z produkcją i obrotem żywności) wynikające z rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 listopada 2015r.
 7. Regulacje prawne związane z zaopatrzeniem w wodę w kontekście oceny zagrożeń zalecanej przez Wytyczne WHO i Komisję Europejską
 8. Zagrożenia związane z obecnością substancji promieniotwórczych w wodzie- dyrektywa EURATOM i jej implementacja do polskiego prawa
 9. Zagrożenie chorobami wodopochodnymi w krajach o wysokim stopniu rozwoju
 10. Wpływ rozwiązań technicznych, technologicznych, organizacyjnych i eksploatacyjnych na jakość wody i zagrożenia zdrowotne
 11. Ocena zagrożeń i zarządzanie niezawodnością, bezpieczeństwem i ryzykiem w PWIK
 12. Metodyka skutecznego wdrażania PBW – studium przypadku
 13. Nowoczesne metody zarządzania systemem dostaw wody pitnej od ujęcia po instalacje wewnętrzne

MIEJSCE REALIZACJI SEMINARIUM

Seminarium odbędzie się w Rumi w Hotelu FALKO (B. Chrobrego 1, Rumia k. Gdyni, 058 671-04-54).

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA

Wypełnioną Kartę Zgłoszenia należy odesłać faksem (583055430, 587418150) lub e-mailem (paulina.s@gfw.pl). Istnieje możliwość dokonania rezerwacji miejsca na seminarium i późniejszego dosłania wypełnionej Karty Zgłoszenia.

Organizatorzy proszą o przesłanie zgłoszenia lub dokonanie rezerwacji do dnia 2 września 2016.

KWALIFIKACJA I POTWIERDZENIE UCZESTNICTWA

O przyjęciu na listę decyduje kolejność Państwa zgłoszeń. Osoby zgłoszone, na ok. tydzień przed rozpoczęciem seminarium, otrzymują potwierdzenia uczestnictwa (faksem lub mailem)

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Organizator zapewnia obiady i przerwy kawowe podczas seminarium. Uczestnicy, którzy wypełnią część Karty Zgłoszenia dotyczącą rezerwacji noclegów, zakwaterowani zostaną w Hotelu FALKO w Rumi. Z uwagi na ograniczoną ilość pokoi 1-osobowych o rezerwacji w nich miejsca decyduje kolejność zgłoszeń. Rozliczenia kosztów noclegów rezerwowanych przez GFW uczestnicy dokonują z Gdańską Fundacją Wody.

KOSZT

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 950zł netto/os. dla zgłoszonych przed 22 sierpnia oraz 1100,00 zł netto/os. dla zgłoszonych po 22 sierpnia i obejmuje obiady, przerwy kawowe, materiały szkoleniowe. W przypadku korzystania z noclegów i kolacji rezerwowanych za pośrednictwem GFW opłata za noclegi jest doliczana do wartości faktury za szkolenie.

Opiekun szkolenia:

Paulina Szwaj (paulina.s@gfw.pl , tel. 58 305 54 30, kom. 605 207 187


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk