STG - Grupa zadaniowa ds. Wody przy Stowarzyszeniu Gmin RP Euroregion Bałtyk

STG - Grupa zadaniowa ds. Wody przy Stowarzyszeniu Gmin RP Euroregion Bałtyk

Członkowie Stowarzyszenia, zapraszamy do współpracy władze samorządowe oraz podmioty zainteresowane z terenów miast i gmin członkowskich STG do udziału i współpracy w ramach powstającej przy Stowarzyszeniu Gmin RP Euroregion Bałtyk grupie zadaniowej ds. Wody. Udział w grupie bezpłatny - wystarczy pisemne potwierdzenie uczestnictwa. Planowana inauguracja prac grupy – wspólne seminarium w II połowie września. Więcej informacji w załączeniu.

Szanowni Państwo,

Zachęcamy  do uczestnictwa  przedstawicieli władz samorządowych (zarówno pracowników) jak i instytucji z terenów gmin członkowskich zaangażowanych  w sprawy dotyczące działalności ochrony wód i rozwoju zasobów wodnych.

Wzorując się na działaniach Grupy ds. Wody ERB kontynuujemy realizację zadań związanych z tematem zwiększenia aktywności wśród naszych gmin członkowskich w dziedzinie wód i ich ochrony. W związku z tym poddajemy Państwu do rozważenia propozycję  uczestnictwa w podobnej grupie, która powstałby na jesieni tego roku w ramach Stowarzyszenia.

Wciąż czekamy na pisemne zgłoszenia uczestnictwa podmiotów chcących podjąć działania długoterminowe w ramach powstającej grupy. Dalsze funkcjonowanie grupy oraz jej kierunki działań są uzależnione od aktywności naszych gmin i woli współudziału poszczególnych podmiotów w pracach. Już nawiązana została współpraca z GIWK, które pełniłoby rolę eksperta (stąd zaproszenie na ich konferencję poświęconą systemom hydrofitowym).

W przypadku udziału w grupie nie istnieją ograniczenia formalne ani merytoryczne– nie chcielibyśmy by prace powstałej grupy były ograniczone tylko do przedstawicieli samorządu – zależy nam na szerszym partnerstwie i współpracy z podmiotami faktycznie na co dzień mierzącymi się w swojej pracy zawodowej problematyką związaną z obszarem aktywności wodnej. Zależy nam szczególnie na współpracy długoterminowej z tymi podmiotami.

Udział w takiej grupie jest bezpłatny – warunek członkostwo samorządu w Stowarzyszeniu. Koszty związane z komunikacją, koordynacja działań przedstawicieli, obsługa merytoryczna i finansowa powstałych wspólnych projektów finansowane byłyby z zasobów Stowarzyszenia (np. organizacja prac grupy, wewnętrzna komunikacja, pośrednictwo lidera grupy i jego udział w pracach międzynarodowej grupy ds. wody przy ERB– obecnie Stowarzyszenie nie posiada aktualnie stałego łącznika i przedstawiciela w pracach tej grupy) oraz z udziałem samorządów (np. organizacja konferencji w danej jednostce, wizyt studyjnych przedstawicieli, koszty transportu przedstawicieli i ich udziału w międzynarodowych targach, konferencjach, przejazd przedstawicieli na posiedzenia grupy – planujemy by odbywałyby się regularnie – prawdopodobnie w Elblągu lub siedzibie lidera grupy – temat do wspólnego ustalenia).

Najbliższym celem Stowarzyszenia jest zorganizowanie (prawdopodobnie we wrześniu – druga połowa) – w oparciu o wytypowanych przedstawicieli samorządów, organizacji z miast i gmin najbardziej zainteresowanych tematyką oraz przedstawicieli instytucji  - ogólnego spotkania w Elblągu – Siedzibie Stowarzyszenia (I spotkanie przedstawicieli grupy). Podczas którego ustalono by dalsze kierunki i formy współpracy, wybrano by lidera grupy, oraz omówiono główne obszary państwa zainteresowania. W zamyśle Stowarzyszenia grupa ta wzorując się na doświadczeniach międzynarodowych podobnej grupy Euroregionu Bałtyk ma działać i skupiać aktywne podmioty oraz prowadzić wymianę doświadczeń, kontaktów oraz prowadzić do konkretnych rozwiązań, tworzyć propozycje wspólnych projektów rozwiązujących problemy pojawiające w szerszym gronie podmiotów, oraz bezpośrednio dzięki informacjom uzyskanym przez  przedstawiciela i lidera grupy oraz Stowarzyszenie brać udział w kształtowaniu polityk, planów  dalszych działań całego Euroregionu. Poprzez działania lokalne powstającej grupy związane z powyższą tematyką i jej umiędzynarodowienie pragniemy przyczynić się do rozwiązania konkretnych problemów i wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom w tym względzie. Dlatego też zapraszam do udziału i promocji wśród wszystkich możliwych podmiotów z terenu Państwa samorządu i nie tylko do współtworzenia tej grupy. Mile widziane przesłanie do STG potwierdzenie uczestnictwa z wskazaniem osób oraz ich danych kontaktowych, co ułatwiłoby przyszłą komunikację.

Przypominam jednocześnie o możliwości uczestnictwa w dwóch konferencjach poświęconych omawianemu tematyce:

- Konferencja – ‘BE SMART, THINK BLUE’ 19-20 września 2016, Gdańsk, więcej informacji pod linkiem:

http://eurobalt.org.pl/aktualnosci/352/konferencja--8216be-smart-think-blue8217-19-20-wrzesnia-2016-gdansk-

- Forum dyskusyjne dot. oczyszczania ścieków za pomocą systemów hydrofitowych – Gdańsk, 8 września 2016 r, więcej informacji pod linkiem:
http://eurobalt.org.pl/aktualnosci/351/zaproszenie-na-forum-dyskusyjne-dot-oczyszczania-sciekow-za-pomoca-systemow-hydrofitowych--gdansk-8-wrzesnia-2016-r

jesteśmy do Państwa dyspozycji i w razie dalszych pytań prosimy o kontakt z Sekretariatem Stowarzyszenia pod adresem:

sekel@eurobalt.org.pl lub zuchowski@eurobalt.org.pl

lub pod numerem telefonu  55 611 20 00 lub 55 611 20 04

Więcej informacji o planach utworzenia grupy i współpracy z GIWK pod linkiem:

http://eurobalt.org.pl/aktualnosci/345/stg-plany-dotyczace-projektow-wodnych-i-mozliwosci-wspolnych-prac-pozaprojektowych


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk