9 Baltic Sea Tourism Forum, w Pärnu /Estonia - 19-20 października 2016

9 Baltic Sea Tourism Forum, w Pärnu /Estonia - 19-20 października 2016

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić do udziału przedstawicieli turystyki oraz wszystkie podmioty zainteresowane rozwojem sektora turystycznego, w 9 Baltic Sea Tourism Forum, które odbędzie się w dniach 19-20 października 2016 (BSTF) w Pärnu / Estonii. Tym razem gospodarzami Międzynarodowej Konferencji będą miasto Pärnu i Uniwersytet w Tartu. Udział w konferencji bepłatny (z wyjątkiem dobrowolnej opłaty za wycieczkę po konferencyjną). Rejestracja  czynna od 13 lipca do 13 października 2016 r. Liczba uczestników ograniczona zarówno w forum jak i wstępnych oraz po konferencyjnych wycieczkach.

Tematem przewodnim 9. BSTF będzie skupienie się na problemach sezonowości i trwałości w turystyce. W ramach dedykowanych tematów będą omawiane przez międzynarodowych ekspertów w dziedzinie turystyki sposoby i możliwości ulepszenia oraz rozwoju potencjału regionu Morza Bałtyckiego, zarówno na poziomie politycznym, strategicznym i operacyjnym w tym w sektorze prywatnym. Szereg adaptowalnych prezentacji, paneli i warsztatów zapewnią dwa ciekawe dni dla uczestników. Ponadto, przed i po- forumowa wycieczka pozwoli zapoznać się uczestnikom w sposób praktyczny z sposobem rozwoju oferty i usług turystycznych w Pärnu i okolicach.

Coroczna Konwencja jest doskonałą okazją do wspólnych spotkań specjalistów z ekonomii, polityki oraz naukowców, a także wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń w tym prac nad zrównoważonym rozwojem turystyki w regionie Morza Bałtyckiego.

Jak już zostało wspomniane w 2016 roku Forum skupi się na dwóch priorytetowych obszarach tematycznych:
- sezonowość (1 dzień konferencji)
- trwałość (2 dzień konferencji)będącymi dwoma wybranymi problemy, które mają i będą miały znaczący wpływ na przyszły rozwój regionu Morza Bałtyckiego.

Forum będzie dostarczyć cennych informacji na temat głównych wyzwań stojących przed regionem w odniesieniu do obu tematów. Eksperci z różnych sektorów zaprezentują najnowsze trendy i już podjęte starania, które są już w toku, dążące do przedłużenia sezonu turystycznego i uczynienia go  bardziej zrównoważonym w regionie.

Turystyczne Forum Morze Bałtyckie jest podstawą komunikacji i platformą wymiany współpracy turystycznej w regionie Morza Bałtyckiego. Ma on na celu promowanie dialogu, konsensusu i wspólnej wizji na temat kluczowych wyzwań rozwoju turystyki w regionie Morza Bałtyckiego. Ponadto Forum stwarza doskonałe możliwości dla nawiązywania kontaktów i wymiany pomysłów biznesowych. Sesje warsztatowe będą wspierały prace zorientowaną na wymianę dobrych praktyk.

Konferencja " Tourism Networking Village " oferuje możliwość promowania nowych i bieżących inicjatyw projektowych w BSR turystyki na szczeblu ponadnarodowym w celu stymulowania przyszłej współpracy. Daje programy finansowania inicjatyw projektowych i zainteresowane organizacje opportunityn zaprezentować się z podstawką podczas dwóch konferencji

Obecnie organizatorzy opracowują projekt harmonogramu dla obu dni konferencji. W załaczeniu wstępne ich programy

Jeśli dysponują Państwo dobrymi propozycjami tematów i / lub dobrymi praktykami dotyczące sezonowości i trwałości nie tylko w regionie Morza Bałtyckiego, które mogłyby przyczynić się do wzbogacenia oferty konferencji, będziemy wdzięczni, jeśli skontaktują się Państwo z zespołem organizacyjnym.

Rejestracja na Forum  - http://bst.tmv.de/9th-bstf-2016/registration/

Udział w Forum jest bezpłatny, jednak uczestnicy są proszeni o pokrycie kosztów podróży  (dojazdy do i zakwaterowanie w Pärnu). W tym wzgledzie jeżeli wyrażą Państwo cheć i będą zainteresowani udziałem w forum i organizacją wspólnego wyjazdu (w celu zmniejszenia kosztów podróży wraz zakwaterowaniem) dla przedstawicieli gmin członkowskich, prosimy o kontakt z Sekretariatem Stowarzyszenia - zuchowski@eurobalt.org.pl lub sekel@eurobalt.org.pl

W załaczeniu:

- wstepny program 9. BSTF
- praktyczne informacje o 9.BTSF
- Formularz zgłoszeniowy na Tourism Networking Village

Dołączone pliki:Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk