STG - PROPOZYCJA PARTNERSTWA W PROJEKCIE INROUSE

STG - PROPOZYCJA PARTNERSTWA W PROJEKCIE INROUSE

Szanowni Państwo,

W imieniu naszego Stowarzyszenia oraz na prośbę naszych włoskich partnerów prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją (propozycją Partnerstwa w projekcie INROUSE)

Zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty w niej zawartej.

W przypadku wyrażenia chęci udziału w projekcie prześlemy dodatkowe informacje

Wszelkie zapytania i zgłoszenia prosze kierować pod adres:

zuchowski@eurobalt.org.pl lub sekel@eurobalt.org.pl

W wcześniej zamieszczonych materiałach dotyczących prac projektowych STG informowaliśmy o możliwości uczestnictwa naszych samorządów w projekcie INROUSE, w którym Stowarzyszenie pełni rolę partnera.

Na prośbę lidera projektu (lead partnera)  zwracamy się do Państwa z zapytaniem o mozliwość uczestnictwa nowych, wybranych podmiotów w proponowanym projekcie. Trwają poszukiwania nowych partnerów, charakteryzujących się specyficznymi kompetencjami.

Poszukiwane są głównie organizacje/stowarzyszenia/instytucje/jednostki specjalizujące się w dziedzinie transportu lub jego obsłudze technicznej w zakresie agencji transportu publicznego, czy inne podmioty dysponujące doświadczeniem i kompetencjami w polityce transportowej i / lub kompetencjami technicznymi w transporcie itp.

ETAP PRAC – Projekt przygotowywany do kolejnego złożenia w INTERREG Cental Europe

„INROUSE – Intermodal Routes for Sustainable Europe”

OŚ priorytetowa: Priorytet 4 – Współpraca na rzecz poprawy powiązań transportowych
Działanie: 4.1 Poprawa planowania i koordynacji systemów regionalnego transportu pasażerskiego w celu utworzenia lepszych połączeń z krajowymi i europejskimi sieciami transportowymi 

ROLA STG – PARTNER

BENEFICJENCI – wszystkie gminy członkowskie STG

CELE PROJEKTU: Projekt oparty na pomyśle opracowanie tras turystycznych z wykorzystaniem slow tourism w turystyce - koncentracja na działaniach zgodnych z harmonią przyrody, zatem tu liczą się: ludzie, kultura, jedzenie, dziedzictwo narodowe i co najważniejsze – środowisko przyrodnicze  – natura) w skład których wchodzić będą jako partnerzy przedstawiciele z co najmniej 3 krajów Europy Środkowej.

Poprzez projekt zaangażowani partnerzy zobowiązują się do podjęcia znaczących działań w zakresie wykorzystywania w turystyce intermodalności (łączenia różnych rodzajów transportu - warianty typowe dla turystyki alternatywnej: rower, kajak, konie, łodzie, jachty) poprzez rozwój i wykorzystanie zrównoważonego systemu transportu (eko transportu – trasy kjakowe, rowerowe itp.) Projekt ukierunkowany na podniesienie wartości i jakości dróg wodnych wykorzystujących zasoby rzek i innych obszarów, w których cieki wodne odgrywają znaczący rolę jako element krajobrazu.

Skupienie działań na stabilnym rozwoju lokalnych systemów wodnych ma prowadzić do ich podniesienia atrakcyjności tych obszarów dla potencjalnych turystów i przynosić wymierne korzyści społeczności lokalnej.

Program opiera się na promocji nowego zjawiska w turystyce, czyli Slow tourism. wiążącego się z promocją regionu (próbą wsparcia lokalnego rynku). Slow tourism polega na spowolnieniu tempa podróży, wydłużeniu pobytu w jednym miejscu, skoncentrowaniu się na obcowaniu z przyrodą.  Nade wszystko  relaks i próba doświadczania miejsca za pomocą pięciu zmysłów. Turysta identyfikujący się  z slow tourism ma wysoką świadomość ekologiczną – próbując wywoływać jak najmniejszy wpływ na przyrodę otaczającą go.

Działania w ramach projektu: Budowanie transnarodowej strategii, wskazówek oraz dobrych praktyk, akcje i usługi pilotażowe (w tym inwestycje pilotażowe) w dziedzinie rozwoju intermodalności transportu, warsztaty dla interesariuszy

DATA REALIZACJI: 1.06. 2016 – 31.01.2019


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk