PRACA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA

PRACA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA

Mamy przyjemność przedstawić najbliższy harmonogram działań naszego Stowarzyszenia.

W najbliższym czasie odbędą się następujące spotkania:

 

28.04.2016 - DZIERZGOŃ - IV  SPOTKANIE GRUPY ROBOCZEJ DZIERZGOŃSKIEJ - Celem są dalsze prace związane z zbudowaniem wspólnego produktu turystycznego, spójnego z charakterem i odpowiadającym możliwościom i potrzebom gmin Dzierzgoń, Malbork, Mikołajki Pomorskie, Zalewo, Sztum, Rychliki. Warsztaty poprowadzi p. dr Piotr Geise specjalizujący się w zagadnieniach rozwoju oferty turystycznej.

06.05.2016 – ELBLĄG - SPOTKANIE PARTNERSKIE POLSKO-ROSYJSKIE DOT. WSPÓŁPRACY ORGANIZACJI ZAJMUJĄCYCH SIĘ OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI - Celem spotkania jest omówienie wspólnych kierunków działań i dalszej współpracy OSI Marija (ros.) oraz Puckiego Stowarzyszenia Wspierającego osoby Niepełnosprawne Umysłowo „Razem”, a także wymiana doświadczeń między polskimi i rosyjskimi partnerami w zakresie pracy z osobami niepełnosprawnymi z niesprawnością psychiczną, umysłową, z syndromem Downa, autyzmem.

10.05.2016 – BRANIEWO - SPOTKANIE DOTYCZĄCE ROZWOJU TURYSTYKI - Seminarium wpisuje się w działania integrujące gminy Euroregionu Bałtyk w obrębie aktywizacji działań promujących turystykę oraz poznanie dobrych praktyk. Dotyczyć będzie prezentacji doświadczeń płynących z realizacji projektu “Gdańskie Lwy” – realizowanego przez Gdańska Organizację Turystyczną - posiadającą status lokalnej organizacji turystycznej, która będzie prelegentem spotkania

11.05.2016 – IŁAWA - I  SPOTKANIE GRUPY ROBOCZEJ IŁAWSKIEJ - To pierwsze spotkanie tej grupy i mamy nadzieję, że przyniesie ono efekty w postaci kolejnych wspólnych działań. W skład grupy wchodzą: Miasto Iława, Gmina Iława, oraz Miasta i Gminy Olsztynek. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną podstawowe informacje o Stowarzyszeniu i jego działalności oraz ustalone dalsze kierunki działań i współpracy ze szczególnym uwzględnieniem projektu poświęconego funkcjonowaniu Młodzieżowych Rad Gmin, który ma potencjał realizacji w szerokim międzynarodowym partnerstwie. Prelegentem spotkania, który przybliży specyfikę dot. funkcjonowania Rad Młodzieżowych, będzie – Prezes Fundacji Civis Polonus, Pani Joanna Pietrasik.

12.05.2016 – ELBLĄG - SPOTKANIE POŁĄCZONE Z WARSZTATAMI PT. „JAK Z SUKCESEM REALIZOWAĆ PROJEKTY EUROPEJSKIE? – DOŚWIADCZENIA GMINY MIASTA GDAŃSKA W REALIZACJI INWESTYCJI” - skierowane do tych samorządów, które są zainteresowane techniczną stroną realizacji projektów z zewnętrznym dofinansowaniem.  W trakcie tych warsztatów pracownicy Urzędu Miasta w Gdańsku podzielą się swoim doświadczeniem w realizacji projektów, zarówno w tym pozytywnym jak i negatywnym aspekcie.

16.05.2016 – BRANIEWO - SZKOLENIA PROJEKTOWE DLA PODMIOTÓW Z GMINY BRANIEWO - szkolenie lokalnych jednostek, w zakresie związanym z pozyskiwaniem funduszy pozabudżetowych niezbędnych na realizację wielu zadań, często priorytetów, na które gmina nie może zabezpieczyć środków finansowych. Ma one na celu wesprzeć poszczególne jednostki w realizacji własnych pomysłów poprzez pozyskanie funduszy zewnętrznych poprzedzone kompleksowym szkoleniem  konkretnych pracowników

Wiecej informacji pod adresem zuchowski@eurobalt.org.pl lub numerem telefonu: 55 641-28-55


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk