Zaproszenie - Targi Partnerów i Projektów oraz Konferencja, Elbląg, 7 października 2015

Zaproszenie - Targi Partnerów i Projektów oraz Konferencja, Elbląg, 7 października 2015

Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk zaprasza Państwa do udziału w Samorządowych Targach Projektów i Partnerów,  które odbędą się w Elblągu 7 października 2015 roku organizowanych w ramach realizowanego projektu pn. „Blaski i cienie współpracy. Praktyka samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej na szczeblu lokalnym”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Samorządowe Targi Projektów i Partnerów to bardzo dobra okazja by lokalne samorządy z terenu województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego zaprezentowały swoje najlepsze osiągnięcia w realizacji projektów międzynarodowych. Istotnym elementem jest wymiar praktyczny tych projektów, który pokaże korzyści uzyskane przez Państwa Gminę i lokalną społeczność w wyniku tych działań. Celem podejmowanych przez nas działań jest  pobudzenie szerokiej dyskusji o roli i znaczeniu współpracy zagranicznej na szczeblu samorządowym, wsparcie naszych gmin członkowskich w budowaniu projektów międzynarodowych,  zgodnych z priorytetami polskiej polityki zagranicznej oraz wzmocnienie jakości i roli lokalnych projektów międzynarodowych jako narzędzi promocji.

Równolegle w trakcie Targów zostanie zorganizowana konferencja naukowo-praktyczna skierowana nie tylko do przedstawicieli samorządów polskich, lecz również Czech, Danii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii,  Litwy, Łotwy, Norwegii,  Rosji, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Węgier, i będzie poświęcona trzem aspektom:

- wpływ lokalnej i regionalnej współpracy na gospodarkę;

- polska reforma samorządowa a możliwości współpracy międzynarodowej;

- przyszłość lokalnej i regionalnej współpracy międzynarodowej – wyzwania i bariery. 

Już w tej chwili zainteresowanie udziałem w Targach i konferencji wyrazili przedstawiciele regionu Zakarpackiego Ukrainy oraz z Węgier. Mamy nadzieję, że planowane spotkania okażą się interesujące dla przedstawicieli wielu organizacji i instytucji z różnych krajów co umożliwi Państwu nawiązanie kontaktów z potencjalnymi partnerami i realizację wielu projektów międzynarodowych ze środków funduszy strukturalnych w nowych okresie programowania.

Informujemy, że dla gmin członkowskich udział w Targach i spotkaniach jest nieodpłatny: oferujemy Państwu bezpłatne stoisko w czasie Targów, opis projektów w katalogu poświęconemu najlepszym projektom międzynarodowym (wydawnictwo w języku polskim i angielskim) jak również wsparcie tłumaczy języka angielskiego. W załączeniu przesyłamy regulamin udziału w Targach oraz Formularz zgłoszeniowy.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do Sekretariatu Stowarzyszenia do dnia 03 lipca 2015 r.

Osoby do kontaktu: Adrianna Gniado-Turkowska, adag@erobalt.org.pl, tel.  +48 556412855,

Małgorzata Samusjew, malgorzatas@eurobalt.org.pl,  Tel. +48 556112004;

 

Z poważaniem

Małgorzata Samusjew

p/o Dyrektora Sekretariatu

Dołączone pliki:

Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk