Sukces projektu TOURAGE

Projekt TOURAGE został uznamy ze jeden z 20 najlepszych europejskich projektów wspierających rozwój turystyki zrównoważonej. Łącznie w konkursie na najlepszy projekt działający na rzecz turystyki zrównoważnej wzięło udział około 200 projektów unijnych realizowanych w ramach szeregu  różnych programów.

Wyboru projektów dokonano w ramach projektu PESTO (Promocja projektów UE na rzecz turystyki zrównoważonej), którego celem jest stworzenie platformy na rzecz rozwoju turystyki zrównoważonej i wzrostu świadomości społeczeństw na temat tego rodzaju turystyki. Ewaluacji projektów dokonało międzynarodowe konsorcjum PESTO, którego członkowie zajmują się edukacją i szkoleniami na rzecz rozwoju zrównoważonej turystyki lub mają praktyczne doświadczenie w zakresie potrzeb przemysłu turystycznego. W ramach przeprowadzonej ewaluacji analizie poddano między innymi takie cechy jak innowacyjność projektów i ich znaczenie merytoryczne.

Jako że celem projektu TOURAGE jest rozwijanie przemysłu turystycznego, wzmacnianie potencjału ekonomicznego, zwiększenie zatrudnienia w toku całego sezonu turystycznego zwłaszcza w regionach granicznych i peryferyjnych, a także promowanie aktywnego starzenia się, w ramach konkursu PESTO uznano, że dzięki realizacji tych celów przyczynia się on do propagowania społecznych i ekonomicznych aspektów turystyki zrównoważonej.

Przyznana nominacja oznacza, że projekt TOURAGE zostanie zaproszony do wzięcia udziału w konferencji PESTO planowanej na październik 2014 r. w Austrii. Dodatkowo, obok działań promocyjnych, w kolejnym wydaniu magazynu Focus Europe ukaże się poświęcony projektowi artykuł.

Projekt PESTO jest koordynowany przez Europejską Sieć na rzecz Transferu i Wykorzystywania Wyników Projektów UE (E.N.T.E.R.), stowarzyszenie non-profit z siedzibą w Graz, Austria. Projekt został sfinansowany dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu Uczenie się przez całe życie (Life Long Learning).

Więcej na stronie projektu PESTO i portalu stowarzyszenia E.N.T.E.R


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk