Miasta Kętrzyn i Svetly jako Transgraniczne Centra Kultury Fizycznej

Miasta Kętrzyn i Svetly jako Transgraniczne Centra Kultury Fizycznej

Projekt pt. “Miasta Kętrzyn i Svetly jako Transgraniczne Centra Kultury Fizycznej dzięki rozwojowi systemu usług społecznych związanych z integracją Grup wrażliwych za pomocą aktywnej współpracy transgranicznej” jest efektem dotychczasowej współpracy transgranicznej Kętrzyna i Svetly.


Partnerzy projektu aktywnie współpracują od grudnia 2005 roku. Dotychczasowa współpraca partnerów projektu rozwijała się na kilku płaszczyznach m.in. współpracy w dziedzinie sportu, kultury oraz transferu wiedzy na poziomie administracji samorządowej.


Wspólna realizacja projektu wzmocniła dotychczasową współpracę partnerów oraz wpłynęła na jej rozwój z jeszcze większym zaangażowaniem społeczności lokalnej.


W ramach realizacji działań projektowych przeprowadzono m.in. konferencję otwierającą projekt, dwudniowe seminarium szkoleniowe, które zainaugurowało trzy bloki szkoleń problemowych. W ramach projektu 90 osób reprezentujących sektor społeczny Kętrzyna i Svetly podniesie swoje kwalifikacje. Kolejnym istotnym działaniem w projekcie jest opracowanie dwóch dokumentów, które w przyszłości wpłyną na rozwój zarówno Kętrzyna jak i Svetly. Pierwszym z nich jest Koncepcja rozwoju usług społecznych i Program jej wdrożenia, natomiast drugim jest dokument, na który czekają mieszkańcy obu miast, a jest nim dokumentacja techniczna Transgranicznego Centrum Kultury Fizycznej w Kętrzynie i Svetly. Planowane „Centrum” w przyszłości stanie się miejscem, gdzie będą mogły się integrować wszystkie grupy społeczne zamieszkujące w Kętrzynie i Svetly.


Na zakończenie projektu w ramach działań projektowych zaplanowano konferencję podsumowującą oraz dwudniową „Paraolimpiadę”, w której udział wezmą uczestnicy placówek społecznych z Kętrzyna i Svetly oraz inni zainteresowanie z obszaru objętego Programem Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska – Rosja 2007 – 2013.

 


Dodaj komentarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Zobacz listę wydarzeń związanych z działaniem naszego stowarzyszenia.

Przejdź na podstronę ze szczegółowymi informacjami. »
Czerwiec 2021
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 1 2 3 4
5
6
7
8
9
10
11

NEWSLETTER

MSZ
Strona została utworzona w ramach projektu "Euroregionalne Centrum Informacji - współpraca z Obwodem Kaliningradzkim" współfinansowanego przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca

Strona wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Euroregion Bałtyk